ПДВ-мікс Лист ДФСУ від 15.03.2016 р. № 5575/6/99-99-19-03-02-15
Декретні у звітності Як розрахувати, нарахувати та виплатити суми допомоги по вагітності та пологах, ви, шановні читачі, вже знаєте*. Прийшов час поговорити про те, як цю допомогу відобразити у звітності підприємства. Про яку звітність піде мова? Про звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП, Податковий розрахунок за формою № 1ДФ та ЄСВшний звіт за формою № Д4. Звичайно ж, ми б хотіли розповісти про відображення декретних уже в оновленій звітності з ЄСВ, затвердженій з урахуванням січневих змін у правилах його справляння. Але, на жаль, на день підготовки статті нову форму звіту та порядок її заповнення так і не було затверджено. А отже, продовжуємо користуватися старою формою № Д4.
Нова адреса підприємства на старій вулиці Перейменування вулиць (як у межах декомунізації, так і з інших причин) торкається багатьох суб’єктів господарювання. Адже підприємства і ФОП ідентифікуються, зокрема, адресою, а отже, зміна її «формулювання» змушує тих, кого це зачепило, відповідним чином реагувати. Давайте розберемося — навіщо і як.
Торговельна точка з РРО: питання «готівково-касового» обігу Не секрет, що розгалужена мережа торговельних точок — запорука процвітання підприємств торгівлі. Але в усьому є свої плюси і мінуси. З одного боку, це дозволяє збільшити товарообіг підприємства, а з іншого — ускладнює процес організації його діяльності. Наприклад, виникає чимало запитань з приводу того, як організувати роботу з готівкою в підрозділах підприємства. Про це зараз і поговоримо.
Дорого коштує, але не завжди довго служить (розбираємося з обліком прес-форм) Для серійного та масового виробництва виробів різної конфігурації з металів, пластмас, гуми та інших матеріалів характерне застосування таких дорогих пристроїв, як прес-форма. Незважаючи на свою дорожнечу, прослужити вони можуть підприємству недовго, а строк їх служби часто залежить від кількості продукції, що виробляється на такому пристрої. Які ж особливості відображення в обліку такого пристрою? Зараз дізнаєтеся.
Житлові субсидії — 2016: що нового Узагалі-то, руку на пульсі найважливіших змін до порядку надання житлових субсидій ми тримали весь час*, відколи у минулому році злетіли ціни на житлово-комунальні послуги. І от наразі маємо чергове подорожчання «комуналки» — і чергове спрощення/покращення/вдосконалення механізму субсидіювання незаможних громадян. Чим же цього разу «порадували» нас урядовці? Пропонуємо наші перші враження від експрес-аналізу найсвіжіших змін до Положення № 848. А для тих, хто захоче самостійно докопатися до суті, кодифікований текст цього документа ми опублікували на с. 28.
«Переплата» із Д2: чи повинна збігатися з даними СЕА ПДВ? Чи повинен рядок «Залишок суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість станом на 01.07.2015 р.» додатка Д2 відповідати рядку 9 Витягу «Сума помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість станом на 01.07.2015 р.»? Ось таке запитання надійшло до редакції на «гарячу лінію». Причому звернення з подібними запитаннями були не одиничні. Ураховуючи такий масовий інтерес, ми вирішили присвятити відповіді на нього декілька сторінок у нашому виданні.
Індексуємо зарплату за червень 2016 року Індексацію заробітної плати повинні проводити всі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року запрацювали нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшили поріг індексації до 103 % (подробиці див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22).
Доходи за 2003 — 2016 рр. виплачено у травні 2016 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати в разі погашення боргів у квітні 2016 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 31, с. 43. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2003 — 2016 роках, якщо вони виплачуються у травні 2016 року.
Експорт у додатку Д5: йому там робити нічого Чи потрібно експортні операції, відображені в рядку 2 декларації з ПДВ, показувати в рядку «300000000000» таблиці 1 додатка Д5 (програмне забезпечення такий додаток не пропускає!)?
ППЄП-комісіонер «на продаж» і загроза РРО Підприємець на єдиному податку третьої групи торгує товаром комітента за договором комісії. Чи обов’язково цьому комісіонеру застосовувати РРО?
Що таке ціна придбання? — ліберальна думка ДФСУ Фахівці ДФСУ у листі від 13.04.2016 р. № 8220/6/99-99-19-03-02-15 констатували, що для товарів, придбаних на митній території України або ввезених на митну територію України, ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність, тобто ціна, зазначена в договорі на придбання товару (контрактна вартість).
Роздача рекламних товарів: що з ПДВ? ДФСУ у листі від 19.04.2016 р. № 8819/6/99-99-19-03-02-15 розповіла, як обкладати ПДВ операції з безоплатного розповсюдження товарів рекламного призначення, придбаних у резидентів на митній території України, з метою реклами власних виробів.
Оновлено Інструкцію з ЄСВ Мінфін наказом від 28.03.2016 р. № 393 виклав у новій редакції
Інструкцію про порядок нарахування і сплати ЄСВ, затверджену наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.
Комунальні послуги без договору? Все одно плати! Верховний Суд України в постанові від 20.04.2016 р. у справі № 6-2951цс15 дійшов висновку, що факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг (ЖКП) не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.