Генеральна угода: для кого писана?

В обраному У обране
Друк
Тубелець Олексій, головний спеціаліст відділу з питань регулювання трудових відносин юридичного департаменту Мінсоцполітики
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2016/№ 91
Для яких суб’єктів господарювання положення Генеральної угоди, укладеної на 2016 – 2017 роки, є обов’язковими?

Нова Генугода мала з’явитися більше трьох років тому. Проте переговори щодо її укладення затягнулися, і тільки 23 серпня 2016 року сторони дійшли згоди за всіма ключовими питаннями. Наслідком чого стала Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні (далі — Генеральна угода), укладена на 2016 – 2017 роки.

Її положення є обов’язковими для суб’єктів, які перебувають у сфері дії сторін, які підписали цю Угоду, у тому числі при розробці та укладанні галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів. Це прямо зазначено у ст. 9 Закону України «Про колективні договори та угоди» від 01.07.93 р. № 3356-XII і розд. «Загальні положення» Генеральної угоди.

Хто з суб’єктів перебуває у сфері дії сторін, що підписали Генеральну угоду на 2016 – 2017 роки? Це:

— 93 організації роботодавців та їх об’єднання (28 галузевих і 65 територіальних організацій), що представлені чотирма всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців (див. додаток 1 до Генеральної угоди);

— 68 всеукраїнських об’єднань профспілок та їх членських організацій, що представлені п’ятьма репрезентативними об’єднаннями профспілок (див. додаток 2 до Генеральної угоди);

— органи виконавчої влади, які представляє КМУ.

Як бачите, безпосередньо самі власники підприємств та первинні профспілкові організації не беруть участі в колективних переговорах з укладення Генерального договору на державному рівні. Так, інтереси:

— власників підприємств усіх форм власності представляють відповідні об’єднання організацій роботодавців зі всеукраїнським статусом в особі уповноважених ними органів;

— членів первинних профспілок — відповідні профспілки, що мають статус всеукраїнських профспілок, в особі уповноважених ними органів.

Підіб’ємо підсумок. Якщо представники сторін (через уповноважених осіб), які представляють інтереси підприємства, брали участь у підписанні Генеральної угоди (або згодом приєдналися до цієї угоди), то її норми є обов’язковими для такого підприємства.

Якщо ж підприємство при укладенні Договору не було представлене уповноваженими представниками ані з боку власника, ані з боку профспілки, то воно не зобов’язане, але за бажання може враховувати положення Генеральної угоди при укладенні колективних договорів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити