(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 82
  • № 81
  • № 80
  • № 79
  • № 78
  • № 77
  • № 76
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2016/№ 83

Помилка в даті ПН: немає права на ПК

Лист ДФСУ від 13.09.2016 р. № 19854/6/99-99-15-03-02-15

висновок документа


Податкова накладна (ПН), складена іншою датою, ніж дата «першої події», є помилковою та не дає можливості ідентифікувати період здійснення операції постачання товарів/послуг.

Тому покупець товарів/послуг не має права включити до складу податкового кредиту (ПК) суму ПДВ з такої ПН

Ступінь тяжкості помилки в ПН та здатності її «ідентифікації» для безпроблемного відображення у постачальника ПК, як показує практика, це досить суб’єктивний фактор, що й підтверджує лист податківців, що коментується.

У ньому податківці, не вдаючись до уточнень (чи охоплені дата «першої події» та помилкова дата ПН одним періодом) та не розбираючись у «тяжкості» помилки, дійшли висновку, що для покупця неправильна дата в ПН однозначно не надає права включити суму ПДВ з неї до складу ПК.

Податківці нагадали, що податкова накладна складається в день виникнення у постачальника податкових зобов’язань з ПДВ, визначених згідно з п. 187. 1 ПКУ (за правилом «першої події»), а саме на дату, що припадає на податковий період, протягом якого відбувається одна з подій, що відбулася раніше:

— зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;

— відвантаження товарів.

Податкова накладна, складена іншою датою, ніж дата «першої події» за такою операцією, є помилковою і відповідно не надає покупцю права врахувати зазначений у ній ПДВ у складі ПК.

Проте, на наш погляд, помилка в даті однозначно критична тільки тоді, коли «правильна» (дата «першої події») та «помилкова» дата ПН припадають на різні податкові періоди. Саме таку ПН дійсно неможливо реабілітувати за допомогою останнього абзацу п. 201.10 ПКУ, оскільки за нею вже точно неможливо ідентифікувати період операції (правильний період операції та період за помилковою ПН будуть різними). Тому, якщо покупець отримає таку ПН, йому не слід розраховувати на ПК, принаймні доти, поки постачальник не виправить у ПН помилку в даті.

Виправлять ситуацію з боку постачальника тільки обнуляючий РК до помилкової ПН та «нова» ПН з правильною датою (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 48, с. 23). Відобразити ПК у покупця вийде тільки після реєстрації продавцем правильної ПН (з правильною датою).

Однак є у цій ситуації і певна небезпека: якщо з дати виникнення ПЗ минули відведені 15 днів для реєстрації, то постачальник підпадає під штрафи згідно з п. 1201.1 ПКУ. А якщо минуло 180 днів, то таку ПН узагалі зареєструвати ніяк не вийде.

І зовсім інша річ, якщо дата «першої події» та помилкова дата складання ПН, вчасно зареєстрованої в ЄРПН, припадають на один звітний період. На наш погляд, така «одноперіодна» помилка в даті зовсім не перешкодить ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар, що поставляється, послугу), період, сторони та суму податкових зобов’язань. А складена з такою помилкою ПН стане достатньою підставою у покупця для віднесення до ПК суми ПДВ з неї.

Та знов-таки, ще раз підкреслимо: податківці в цій ситуації просто роблять однозначний висновок про «непридатність» для податкового кредиту будь-якої ПН з датою, що не відповідає першій події. Отже, скоріш за все, слід очікувати, що їх позиція варіантів з періодами не припускає.

податкова накладна, помилка в даті, постачання товарів, придбання товарів, придбання послуг, податковий кредит, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.