(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 66
  • № 65
  • № 64
  • № 63
  • № 62
  • № 61
  • № 60
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
22/24
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2017/№ 67

Споживачі звільняються від сплати судового збору

ВССУ в листі від 09.08.2017 р. № 93-1517/0/4-17 вирішив колізію між ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-XII (далі — Закон № 1023) і ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі — Закон про судовий збір). Він дійшов висновку, що споживач при поданні позову про захист свого права не повинен сплачувати судовий збір.

Крім того, споживач також не повинен сплачувати судовий збір при апеляційному та касаційному оскарженні рішення суду, ухваленого за результатами розгляду його позову.

ВССУ пояснив, що сама по собі відсутність такої категорії позивачів у переліку звільнених від сплати судового збору, що наведений у ст. 5 Закону про судовий збір, не може означати, що споживачі такої пільги не мають, оскільки вона встановлена спеціальним Законом № 1023, який гарантує реалізацію і захист їх прав.

Такий висновок узгоджується з постановою пленуму ВССУ від 17.10.2014 р. № 10, п. 7 якої стверджує: оскільки ст. 5 Закону про судовий збір не містить вичерпного переліку пільг зі сплати судового збору, то при визначенні таких пільг слід керуватися іншим законодавством України.

споживачі, судовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті