Приcвоїли працівнику нову категорію? Внесіть запис до трудової книжки

В обраному У обране
Друк
Костенко Ніна, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Січень, 2017/№ 01-02
Як внести до трудової книжки запис про присвоєння працівникам кваліфікаційних категорій, кваліфікаційних розрядів робітникам та класу водіям автотранспортних засобів?

Присвоєння працівнику в період роботи нового розряду супроводжується внесенням відповідного запису до трудової книжки ( п. 2.14 Інструкції № 58). Не обійтися без цього, на наш погляд, і в разі присвоєння працівнику нової кваліфікаційної категорії або класу.

Кваліфікаційна категорія. Кваліфікаційну категорію («спеціаліст», «спеціаліст другої категорії», «спеціаліст першої категорії», «спеціаліст вищої категорії») присвоюють працівникам на підставі наказу керівника підприємства-роботодавця, виданого за результатами атестації.

Кваліфікаційний розряд. Черговий, вищий, кваліфікаційний розряд присвоюють робітнику, який успішно пройшов курси підвищення кваліфікації (підтверджується видачею робітнику відповідного документа державного зразка), або на підставі рішення кваліфікаційної комісії підприємства, яку, як правило, створюють на великих підприємствах.

Запис про присвоєння кваліфікаційного розряду вносять на підставі наказу керівника підприємства.

Класи водіям. Класи водіям автотранспортних засобів присвоює атестаційна комісія з урахуванням вимог про присвоєння відповідного класу згідно з Випуском 69 «Автомобільний транспорт» Довідника кваліфікаційних характеристик.

Рішення комісії оформляють наказом керівника підприємства.

Записи про присвоєння кваліфікаційної категорії, чергового кваліфікаційного розряду і класу вносять до розділу «Відомості про роботу» трудової книжки працівника окремим рядком у тому самому порядку, що й запис про прийняття на роботу. Тобто:

— у графі 1 ви зазначаєте порядковий номер запису;

— у графі 2 наводите дату внесення запису;

— у графі 3 записуєте власне інформацію про присвоєння кваліфікаційної категорії, кваліфікаційного розряду, класу;

— у графі 4 зазначаєте дату і номер відповідного наказу (розпорядження) роботодавця.

Єдине, що від вас не вимагається в цьому випадку, — до внесення запису наводити у графі 3 у вигляді заголовка найменування підприємства.

Наведемо зразок заповнення трудової книжки в цій ситуації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити