(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 08
  • № 07
  • № 06
  • № 05
  • № 04
  • № 03
  • № 01-02
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Січень , 2017/№ 09

Код послуг у податкових накладних поки що не ставимо!

Лист ДФСУ від 20.01.2017 р. № 1312/7/99-99-15-03-02-17

висновок документа


До внесення відповідних змін до форми податкової накладної (ПН) і порядку її заповнення код послуг в ПН тимчасово не вказується

Всім! Всім! Всім! Ну нарешті з-під пера податківців вийшов такий цінний лист із наболілого питання — як проставити в ПН код для послуг.

Нагадаємо, що з 01.01.2017 р. кодувати послуги в ПН зобов’язує «вдосконалений» п.п. «і» п. 201.10 ПКУ (див. про це «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 3, с. 3). Утім, як виявилося, зобов’язує доки «теоретично». На практиці усе виходило по-іншому: зареєструвати «кодовані» ПН з послуг ніяк не вдавалося. Усе тому, що до «послугового» кодування не пристосували ні програмне забезпечення (все ще не підлаштували під «профільний» Держкласифікатор продукції та послуг ДК 016:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 р. № 457), ні саму форму ПН (не відвели графу для коду послуг). У результаті вже з перших чисел січня усіх ПДВ-платників мучило запитання: як бути?

Листом, що коментується, контролери зняли всі білі плями і роз’яснили, як вчиняти з «послуговими» ПН. Ось два важливих моменти:

— оскільки діюча форма ПН не містить окремого поля для відображення коду послуг з вищезгаданого Держкласифікатора, то до внесення (!) відповідних змін до форми ПН і порядку її заповнення при складанні ПН код послуги тимчасово не вказується;

відсутність коду послуги в ПН, складеній з 1 січня 2017 року до дати набуття чинності відповідних змін у форму ПН, не вважається помилкою, допущеною при складанні такої ПН.

Думаємо, останню обмовку контролерів треба розуміти таким чином, що за «послуговими» ПН без кодів доки (!) покупці можуть «залізно» відображати ПК. Тобто відсутність в ПН коду послуг ПК у покупця не відміняє.

Про такий розвиток подій ви вже знаєте з «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 7, с. 31. І про те, що форму ПН, імовірно, збираються оновити в лютому - березні. Причому можливо, гр. 3 ПН взагалі поділять на: код для товарів (гр. 3.1) і код для послуг (гр. 3.2). Ну а поки до цих змін код послуг у ПН проставляти не треба! Так що «послугові» ПН реєструємо без коду. Хто досі не реєстрував січневі «послугові» ПН — на старт! При цьому пам’ятайте, зареєструвати в ЄРПН без штрафів січневі ПН:

— складені з 1 по 15 січня, треба до 31 січня 2017 року включно, а

— складені з 16 по 31 січня — до 15 лютого 2017 року включно (п. 201.10 ПКУ).

А ось по товарах у ПН/РК, складених починаючи з 01.01.2017 р. (у тому числі в РК до ПН з датами до 01.01.2017 р.), в обов’язковому порядку проставляємо код УКТ ЗЕД (для підакцизних/імпортних товарів — 10 знаків, для інших товарів — не менше 4 знаків). Проте виняток: «компенсуючі» ПН (за пп. 198.5, 199.1 ПКУ) і ПН з мінбази (див. «Вісник. Право знати все про податки і збори», 2017, № 1-2, с. 5). Їх не кодуємо. Ось якби ще хоч слівце контролери закинули про підсумкові ПН!

податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті