Тривалість відпустки за двома підставами

В обраному У обране
Друк
Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 56
На підприємстві працює співробітниця, що має двох дітей 10 і 14 років. Молодша дитина — інвалід. Якої тривалості жінці належить додаткова відпустка на дітей?

Жінки, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, мають право на соціальну відпустку на дітей (ст. 1821 і 1861 КЗпП і ст. 19 Закону про відпустки).

У загальному випадку тривалість такої відпустки — 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. Але (!) за наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів (ч. 2 ст. 19 Закону про відпустки).

Важливо! Порядок застосування цієї норми Мінпраці роз’яснило в листі від 14.04.2008 р. № 235/0/15-08/13, вказавши в ньому, що одна дитина може брати участь у визначенні декількох підстав.

Виходить, що ваша працівниця має право на додвідпустку на дітей за двома підставами: як «жінка, що має двоє дітей віком до 15 років» і як «жінка, що має дитину-інваліда». Отже, тривалість її додвідпустки на дітей складає 17 календарних днів.

Але незабаром старшій дитині виповниться 15 років. З року, наступного за роком, у якому це станеться, працівниця втратить право на соцвідпустку за підставою «жінка, що має двоє дітей віком до 15 років», оскільки ця дитина більше не враховуватиметься для цілей визначення «дитячої» відпустки на вказаній основі.

Проте за жінкою залишиться право користуватися відпусткою за підставою «жінка, що має дитину-інваліда».

Тоді й тривалість «дитячої» відпустки складе вже не 17, а лише 10 календарних днів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити