Бажаєте агродотацію? Терміново подайте заяву!

В обраному У обране
Друк
Бобро Анатолій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Березень, 2017/№ 23

висновок документа


Мінфін встановив жорсткий період для реєстрації претендентів на агродотацію

Наказом, що коментується, Мінфін затвердив форму заяви про внесення сільгосптоваровиробника до реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі — Реєстр). Розглянемо окремі питання її подання.

1. Коли подається заява? У місяці, який передує початку податкового періоду, з якого ви бажаєте отримувати бюджетну дотацію, та протягом 5 календарних днів після закінчення граничного строку подання місячної звітності з ПДВ. Тобто у загальному випадку — з 21-го по 25-те число будь-якого місяця. Такі стислі строки є ініціативою Мінфіну, бо ані ПКУ, ані Закон № 1877* іх не встановлюють.

* Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV.

Якщо є бажання отримувати дотацію починаючи з квітня, то поспішіть подати таку заяву у період з 21 по 24 березня (оскільки 25.03.2017 р. — вихідний, а перенесення терміну її подання не передбачено).

2. Хто може подавати? Право на отримання дотації мають юрособи та ФОП, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів та які на кінець звітного місяця, за який проводиться дотація, включені до Реєстру.

3. Яку ставити позначку? Позначку «Х» слід вказати навпроти слова «Внесення». У цьому разі сільгосппідприємство знаходиться в статусі претендента на внесення до Реєстру. Заява з позначкою «Перереєстрація» може бути подана тими, кого уже внесено до Реєстру.

4. Який розмір сільгоспчастки? Питома вага вартості сільгосптоварів має становити не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених вами протягом попередніх 12 послідовних звітних періодів сукупно. Для новоутвореного сільгосптоваровиробника, зареєстрованого як суб’єкт господарювання менше року, сільгоспчастка розраховується за результатами кожного окремого звітного періоду.

5. Чи включається березень? Якщо отримувати дотації розраховуєте з квітня, то березень є попереднім місяцем, отже включається.

6. Які товари вважаються сільськогосподарськими? Такими є товари, зазначені у групах 1 — 24 УКТ ЗЕД, за умови, що вони вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником, а також продукти їх переробки.

7. Чи враховуються відходи? Так, до сільгосппродукції (товарів) також належать відходи, отримані при виробництві продукції (товарів). Зокрема, органічні добрива (гній, перегній тощо).

8. Як бути з ОЗ? При розрахунку сільгоспчастки до складу основної діяльності сільгосптоваровиробника не включаються операції з постачання основних засобів (ОЗ) за умов: (1) вони перебували у складі ОЗ не менше 12 послідовних звітних періодів сукупно, (2) такі операції не були постійними і не були окремою підприємницькою діяльністю.

На наш погляд, тут доречніше було б сказати про невключення таких операцій до загального обсягу постачання, інакше ця норма взагалі втрачає сенс. Підтвердження думки знаходимо у додатку 9 до декларації з ПДВ з подібною таблицею сільгоспчастки.

9. Як заповнювати розділ 5 заяви? У ньому наводиться перелік дотаційних видів діяльності, які здійснює господарство у відповідності з п. 161.3 ст. 161 Закону № 1877. Тут слід вказувати не тільки назви таких видів діяльності та їх коди згідно з КВЕД, а й відповідні підпункти цього пункту.

Пам’ятайте! Включення до Реєстру це лише перший крок, далі треба буде щомісячно складати додаток 9 до декларації з ПДВ, за показниками якого й будуть розподілятись суми держдотації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити