Благодійність у відповідях податківців (за матеріалами БЗ)

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2017/№ 90

Офіційна думка

У які строки та за якою формою подається Звіт про наявність та розподіл гуманітарної допомоги в іноземній валюті?

Отримувачі гуманітарної допомоги в іноземній валюті за своїм місцезнаходженням подають щомісяця до 5 числа Мінсоцполітики та територіальному органу ДФС звіт про наявність та розподіл гуманітарної допомоги в іноземній валюті, складений у довільній формі, до повного використання всієї суми отриманої гуманітарної допомоги

Податок на прибуток

Чи оподатковуються податком на прибуток підприємств доходи, отримані неприбутковою організацією від продажу основних засобів?

Якщо кошти, отримані неприбутковою організацією від продажу власних основних засобів, буде використано для здійснення своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов’язаних з ними осіб, то таке використання не є порушенням вимог п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ

Оподаткування ФОП

Чи включається до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування сума благодійної (спонсорської) допомоги, яка надана неприбутковій організації?

Сума благодійної (спонсорської) допомоги, яка надана неприбутковій організації фізичною особою — підприємцем на загальній системі оподаткування, не відноситься до витрат такого підприємця

ПДФО

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО благодійна допомога, виплачена міжнародними благодійними організаціями на користь фізосіб, які мешкали на території АТО та АР Крим, відповідно п.п. 165.1.56 ПКУ?

Податком на доходи фізичних осіб не оподатковується будь-яка сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), що включені до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, який веде Міністерство соціальної політики України, на користь фізичних осіб, які мешкали на території АТО та АР Крим, відповідно п.п. 165.1.56 ПКУ

Готівкові розрахунки

Яким чином здійснюється облік готівки у вигляді благодійних внесків, які збирає благодійна організація, у тому числі в «скриньки»?

Благодійна організація повинна оприбуткувати у касі з оформленням прибуткового касового ордеру готівкові кошти, отримані як благодійні внески, у тому числі вилучені із «скриньки» та у визначені законодавством строки здати готівку до установ банку для зарахування на рахунок

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити