(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 87
 • № 86
 • № 85
 • № 84
 • № 82
 • № 81
 • № 80
 • № 79
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
1/17
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2017/№ 83

«Неприбутківці» повинні утримувати податок на фрахт

http://tinyurl.com/y4sjucg4
Лист ДФСУ від 21.09.2017 р. № 2011/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

висновок документа


Резидент, у тому числі неприбуткова організація (НПО), що виплачує нерезиденту доходи у вигляді фрахту, повинна вносити до бюджету податок у розмірі 6 % суми фрахту і подавати контролюючому органу за своїм місцезнаходженням декларацію з податку на прибуток із заповненим рядком 23 і додатком ПН

За правилами, виплачуючи дохід нерезиденту, треба утримати податок з його доходів (так званий податок на репатріацію). При цьому перелік доходів нерезидентів, що підлягають оподаткуванню, визначений п.п. 141.4.1 ПКУ. У ньому згадується і фрахт (п.п. «г»).

Про всяк випадок уточнимо, що ПКУ дає своє (!) «податкове» визначення цьому поняттю (п.п. 14.1.260 ПКУ). За ним фрахт — це винагорода (компенсація) за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для:

— перевезення вантажів і пасажирів морськими або повітряними судами;

— перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.

Тож для оподаткування плата за перевезення вантажівце фрахт.

При виплаті нерезиденту фрахту утримують податок за ставкою 6 % (за рахунок таких доходів). Причому утримувати податок на фрахт і вносити його до бюджету зобов’язаний будь-який (!) резидент, що виплачує такий дохід, незалежно від того, чи є він платником податку на прибуток, а також суб’єктом спрощеного оподаткування (п.п. 141.4.4 ПКУ). Ну а оскільки резидентами (п.п. 14.1.213 ПКУ) є і НПО, то контролери констатують: виплачуючи нерезиденту фрахт, «неприбутківці» повинні утримувати податок на фрахт у розмірі 6 %. Податок сплачується до бюджету під час виплати доходу нерезиденту.

І за традицією контролери вимагають про це відзвітувати. Рецепт для неплатників податку на прибуток у такому разі відомий: треба подати декларацію з податку на прибуток (увага!) із заповненим тільки «нерезидентським» ряд. 23 і додатком ПН (де відобразити суму 6 % податку, утриманого з фрахту нерезидента). Інші рядки, окрім рядка 23, не заповнювати. Тому так само відзвітувати треба і «неприбутківцям».

Отже, картина не зовсім звичайна: про виплату нерезиденту доходу (фрахту) «неприбутківцю» треба відзвітувати «прибутковою» звітністю. І це попри те, що НПО платниками податку на прибуток не є (п. 133.4 ПКУ)! Але нехай вас це не бентежить. Адже самі контролери вимагають (!) у такому разі подання декларації про виплати нерезидентам. Словом, це дозволений випадок.

Він не має нічого спільного з іншою неприємною ситуацією, коли НПО «світить» подання декларації як «покарання». Тобто, коли НПО потрапляють до порушників (через невиконання НПО-вимог, встановлених п. 133.4 ПКУ) і їх карають: позбавляють неприбуткового статусу і з місяця, що йде за місяцем порушення, переводять в «прибутківці». Тоді вони стають платниками податку на прибуток на загальних підставах, зважаючи на що далі повинні звітувати «прибутковою» звітністю. Такий випадок до нашої ситуації, на щастя, не має жодного відношення.

Тим паче, що контролери тут же заспокоюють. Особа, яка виплачує дохід нерезиденту, не повинна ставати на облік як самостійний платник податку на прибуток (досить лише відзвітувати про виплату «прибутковою» декларацією). Тому не хвилюйтеся: «неприбутківці» можуть виплачувати дохід нерезиденту і за це з «неприбутківців» не злітають.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
резидент, неприбуткова організація, виплата доходу нерезиденту, декларація з податку на прибуток, податок на фрахт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті