(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/12
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Вересень , 2017/№ 75

Індексуємо зарплату сумісника

Трудове законодавство дозволяє працівникові укладати більше одного трудового договору. При цьому працівник-сумісник користується такими ж правами, як і основний працівник. Але сьогодні існують особливі вимоги і правила при індексації зарплати сумісника. Як застосувати їх на практиці — дізнаєтеся із цієї консультації.

Зарплату індексують як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Це передбачено ст. 10 Закону про індексацію* і п. 7 Порядку № 1078**. При цьому спочатку проводять індексацію доходів за основним місцем роботи, а потім індексують зарплату на роботі за сумісництвом.

* Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII.

** Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

На роботі за сумісництвом індексація доходів проводиться в межах суми, що не перевищує ПМПО***, з урахуванням отриманої зарплати за основним місцем роботи.

*** Прожитковий мінімум, установлений для працездатної особи.

Що потрібно для індексації зарплати на роботі за сумісництвом? Довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, і проіндексованого доходу (п. 7 Порядку № 1078). Таку довідку повинен надати працівник.

Якщо працівник довідку з основного місця роботи не надасть, то доходи за сумісництвом не індексуються****. Річ у тому, що без такої довідки роботодавець на роботі за сумісництвом не зможе визначити, в яких межах була проіндексована зарплата працівника за основним місцем роботи. Отже, і проіндексувати зарплату за сумісництвом він не може.

**** Див. також листи Мінсоцполітики від 11.02.2004 р. № 024-15, від 01.08.2014 р. № 8538/0/14-14/10, від 31.07.2015 р. № 11587/0/14-15/10. — Прим. ред.

Давайте на прикладах розглянемо, як індексувати зарплату працівників-сумісників у різних ситуаціях.

Приклад 1. Працівника — зовнішнього сумісника прийнято на 0,5 ставки. Зарплата з урахуванням зайнятості складає 1800 грн. Чи індексувати зарплату на роботі за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи працівник працює на повну ставку і оклад становить 4000 грн.?

Ні, у цьому випадку на роботі за сумісництвом зарплату не індексують, навіть якщо працівник надасть відповідну довідку з основного місця роботи. Пояснимо чому.

У працівника за основним місцем роботи повна зайнятість. Оклад його складає 4000 грн., отже за основним місцем роботи його зарплата буде проіндексована повністю в межах прожиткового мінімуму. Тому підстав для індексації зарплати за сумісництвом немає.

Приклад 2. За основним місцем роботи працівник працює на 0,75 оклада (зарплата з урахуванням зайнятості — 3000 грн.). На роботі за сумісництвом — на 0,5 оклада (зарплата з урахуванням зайнятості — 1600 грн.). Оклади востаннє підвищувалися за основним місцем роботи в січні 2017 року, на роботі за сумісництвом — у лютому 2017 року. Як індексувати зарплату такого працівника в серпні 2017 року?

Насамперед індексується зарплата за основним місцем роботи. Від «базового» січня 2017 року сума індексації пропорційно відпрацьованому часу в серпні 2017 року складе:

1684 грн. х 3,7 % х 0,75 = 46,73 грн.

У довідці необхідно вказати зарплату, що підлягає індексації за основним місцем роботи, і розмір проіндексованого доходу. З першим показником проблем немає. Роботодавець за основним місцем роботи вказує 1684 грн. — розмір ПМПО, оскільки нарахована зарплата за основним місцем роботи більше прожитмінімуму. Другий показник — розмір проіндексованого доходу буде важливий для індексації зарплати за сумісництвом. «Сумісницький» роботодавець розрахує його самостійно, причому розрахунок роблять пропорційно нарахованій сумі індексації за основним місцем роботи:

46,73 грн. : 3,7 % х 100 % = 1262,97 грн.

Тобто розраховують умовну зарплату (частина від ПМПО), яка проіндексована «основним» роботодавцем. Виходить, що на основному місці роботи зарплата з урахуванням зайнятості працівника була проіндексована у розмірі 1262,97 грн. Отже, є ще частина зарплати, яку може проіндексувати роботодавець за сумісництвом.

Для індексації зарплати на роботі за сумісництвом визначають різницю між ПМПО і зарплатою, проіндексованою на основному місці роботи:

1684 - 1262,97 = 421,03 (грн.).

Зверніть увагу: 421,03 грн. — це максимально можлива сума доходу, яка може бути проіндексована за сумісництвом.

На роботі за сумісництвом працівник працює на 0,5 окладу. Визначимо суму зарплати в межах ПМПО, яка підлягатиме індексації з урахуванням зайнятості працівника:

1684 грн. х 0,5 = 842 грн.

Як бачимо, це більше допустимого максимуму (842 > 421,03), тому на роботі за сумісництвом зарплата індексується в межах 421,03 грн. Сума індексації за серпень 2017 року складе:

421,03 грн. х 4,1 % = 17,26 грн.,

де 4,1 — коефіцієнт індексації зарплати в серпні для «базового» лютого 2017 року.

Відзначимо: можна використати й інший варіант розрахунку суми індексації на роботі за сумісництвом, більш простий. Для цього визначають частину окладу, яка може бути проіндексована за сумісництвом.

Оскільки на основній роботі проіндексовано 0,75 окладу, то за сумісництвом може бути проіндексовано тільки 0,25 окладу (частину, якої не вистачає до повного окладу: 1,0 - 0,75 = 0,25).

Тому попри те, що за сумісництвом працівник працює на 0,5 окладу, індексуємо тільки 0,25 окладу.

Тоді за серпень 2017 року сума індексації за сумісництвом від «базового» лютого 2017 року складе:

1684 грн. х 4,1 % х 0,25 = 17,26 грн.

Як бачите, результат отримали такий же.

індексація зарплати, працівник-сумісник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті