Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Форми касових документів: коли допустимі старі?

Войтенко Тетяна, податковий експерт, Голенко Олександр, шеф-редактор
Податки & бухоблік Серпень, 2018/№ 64
В обраному У обране
Друк
Чи можна було в період до 01.07.2018 р. використовувати нові форми касових документів?

Зверніть увагу на п. 11 постанови № 148 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 47, с. 3), згідно із яким госпсуб’єкти мали право (!) до 30.06.2018 р. включно використовувати форми касових документів (у п. 11 вони всі перелічені),

встановлені Положенням № 637

Інакше кажучи, не йдеться про дозвіл хоча б один день використовувати касові документи довільної форми. ☹ Навпаки, НБУ прямо дозволив у період до 01.07.2018 р.:

— по-перше, використовувати або старі, або нові форми (але щоб як ті, так і інші відповідали затвердженим типовим);

— по-друге, обирати між ними — це прерогатива самого підприємства.

Зазначимо, що оскільки в згаданій нормі кожен з касових документів прописаний індивідуально, це може бути аргументом за те, що обирати між ними не обов’язково всім комплектом і змінювати їх усі відразу... Хоча ці форми, звісно ж, змінюють саме всі і саме всі відразу, однак якщо раптом у зазначений період затесався «некомплектний» документ — цей аргумент може вам згодитися. ☺

Якщо ви перейшли на нові форми касових документів — які суворо відповідають установленим у Положенні № 148, — максимально оперативно, тобто з 05.01.2018 р. (як, до речі, зробила переважна більшість суб’єктів*), для вас є сенс хіба що зайвий раз «подути на воду»: перевірити ще раз крапочки-літери...

* Деякі - з використанням машини часу. СМАЙЛ+

Щоб потім перевіряючий не причепився. ☺

Ну а якщо так вийшло, що після зазначеної дати застосовувалися старі форми, то перейти на нові ви мали право в будь-який робочий день першого півріччя.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно