Реквізит «Одержав» у ВКО одержувач заповнює від руки

В обраному У обране
Друк
Войтенко Тетяна, податковий експерт, Голенко Олександр, шеф-редактор
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2018/№ 64
Чи можна при комп’ютерному способі формування паперового ВКО суму в реквізиті «Одержав» удруковувати на п ринтері разом з іншими елементами?

Нагадаємо, що згідно з абзацом п’ятим п. 32 Положення № 148 у певних випадках, коли ВКО оформляється на загальну суму проведеної підприємством касової операції (наприклад, на здавання готівки до каси банку або її видачу за видатковими відомостями), реквізит «Одержав» такого ВКО не заповнюється.

Але якщо говорити про більш поширену ситуацію — коли готівку в касі підприємства отримує фізична особа (наприклад, це оплата праці, гроші під звіт або відшкодування витрачених коштів на підставі наданого авансового звіту) — працює інша, загальна норма Положення № 148.

Зверніть увагу на друге речення абзацу першого п. 27 Положення № 148: «Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми...». Як бачите, ця норма пов’язує рукописне зазначення особою одержаної суми (у реквізиті «Одержав») з її підписом.

Якщо при перевірці податківці надумають трактувати відсутність у ВКО такого рукописного напису одержувача, як ознаку недійсності цього ВКО, то відповідна сума вважатиметься неодержаною і її приплюсують до залишку каси, а це може призвести до перевищення ліміту і відповідних санкцій за Указом № 436. А якщо у ВКО є і те, й інше — тобто одержувач потрібний напис від руки зробив, а віддрукований текст — це просто «підказка»?.. ☺ Наскільки це порушує приписи Положення № 148 і на скільки це потягне при перевірці? ☹ Формально, такий варіант оформлення ВКО не заборонений, тому порушенням, очевидно, не є.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити