Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Реквізит «Одержав» у ВКО одержувач заповнює від руки

Войтенко Тетяна, податковий експерт, Голенко Олександр, шеф-редактор
Податки & бухоблік Серпень, 2018/№ 64
В обраному У обране
Друк
Чи можна при комп’ютерному способі формування паперового ВКО суму в реквізиті «Одержав» удруковувати на п ринтері разом з іншими елементами?

Нагадаємо, що згідно з абзацом п’ятим п. 32 Положення № 148 у певних випадках, коли ВКО оформляється на загальну суму проведеної підприємством касової операції (наприклад, на здавання готівки до каси банку або її видачу за видатковими відомостями), реквізит «Одержав» такого ВКО не заповнюється.

Але якщо говорити про більш поширену ситуацію — коли готівку в касі підприємства отримує фізична особа (наприклад, це оплата праці, гроші під звіт або відшкодування витрачених коштів на підставі наданого авансового звіту) — працює інша, загальна норма Положення № 148.

Зверніть увагу на друге речення абзацу першого п. 27 Положення № 148: «Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми...». Як бачите, ця норма пов’язує рукописне зазначення особою одержаної суми (у реквізиті «Одержав») з її підписом.

Якщо при перевірці податківці надумають трактувати відсутність у ВКО такого рукописного напису одержувача, як ознаку недійсності цього ВКО, то відповідна сума вважатиметься неодержаною і її приплюсують до залишку каси, а це може призвести до перевищення ліміту і відповідних санкцій за Указом № 436. А якщо у ВКО є і те, й інше — тобто одержувач потрібний напис від руки зробив, а віддрукований текст — це просто «підказка»?.. ☺ Наскільки це порушує приписи Положення № 148 і на скільки це потягне при перевірці? ☹ Формально, такий варіант оформлення ВКО не заборонений, тому порушенням, очевидно, не є.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно