Що писати в графі 2 «Від кого отримано чи кому видано» КК, якщо готівку здали до банку

В обраному У обране
Друк
Войтенко Тетяна, податковий експерт, Голенко Олександр, шеф-редактор
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2018/№ 64
Що зазначати в графі 2 «Від кого отримано чи кому видано» КК, якщо в реквізиті «Видати» відповідного ВКО, оформленого на самостійне здавання готівки до каси банку, наведено дані касира, відповідального за цю операцію?

З публікації на с. 6 сьогоднішнього номера (а також листа НБУ від 12.06.2018 р. № 50-0007/32326) ви вже знаєте, що в реквізиті «Видати» у ВКО на самостійне здавання готівки до каси банку

слід зазначати прізвище, ім’я та по батькові (повністю) касира або іншої особи, відповідальної за здавання отриманої за таким ВКО в касі підприємства для внесення до каси банку на поточний рахунок підприємства готівки

Тобто прізвище, ім’я та по батькові тієї конкретної особи, яка отримала саме цю готівку за саме цим ВКО.

Формально кажучи, достатньо було б — як у ситуації зі «звичайним» ВКО — просто переписати зі згаданого реквізиту «Видати» такого особливого ВКО («особливого» — у тому сенсі, що він складений на загальну суму проведених підприємством касових операцій — див. п. 32 Положення № 148) зазначену там інформацію (тобто прізвище, ім’я та по батькові) до графи 2 «Від кого отримано чи кому видано» відповідного рядка вашої КК.

Проте для прозорості обліку ми рекомендуємо доповнити інформацію згаданої графи 2 КК, а також і графи 9 «Примітки» журналу реєстрації касових документів (типової форми № КО-3а) — більш детальною характеристикою цієї касової операції. Тобто записати у зазначених графах відповідно КК і журналу відомості з реквізиту «Підстава» такого ВКО, наприклад «Виручка на поточний рахунок…».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити