Експрес-відповіді на запитання щодо таблиці 5 Звіту за формою № Д4

Дзера Тетяна, начальник відділу супроводу інформаційних систем і електронних реєстрів Пенсійного фонду України
Податки & бухоблік Серпень, 2018/№ 70
В обраному У обране
Друк
Чи потрібно в таблиці 5 Звіту за формою № Д4 за серпень 2018 року формувати строки на всіх працівників підприємства, щодо яких раніше не подавалася інформація про посади, на яких вони працюють?

Таблиця 5 Звіту за формою № Д4 призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб. Вона формується та подається страхувальниками виключно за наявності у звітному періоді фактів укладання та/або розірвання трудових (цивільно-правових) договорів, переведення особи на іншу посаду або роботу в межах цього ж страхувальника, початку/закінчення проходження військової служби або надання відповідної відпустки, зазначеної у п. 8 розд. IV Порядку № 435.

Отже, якщо за застрахованою особою у звітному місяці зазначені події не відбувалися, то дані щодо неї в таблиці 5 не відображаються.

Що потрібно зазначати страхувальнику — звичайному підприємству при заповненні реквізиту 16 таблиці 5 Звіту за формою № Д4?

Реквізит 16 таблиці 5 Звіту за формою № Д4 призначений для відображення інформації про документ-підставу про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду. Таким документом при відображенні фактів:

— початку/закінчення трудових відносин, переведення на іншу посаду, початку/закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років (від 3 до 6 років) є відповідний наказ (розпорядження) керівника підприємства. У реквізиті 16 зазначаємо: «наказ (розпорядження), дата, номер»;

— укладення/припинення цивільно-правових відносин — договір про виконання робіт (договір підряду) чи надання послуг. У реквізиті 16 зазначаємо: «договір, дата, номер»;

— початку/закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами — реквізити листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами або наказу (розпорядження) про надання такої відпустки, якщо він видавався. У реквізиті 16 зазначаємо: «ЛН, серія, номер» або «наказ (розпорядження), дата, номер».

Яка інформація зазначається страхувальником — звичайним підприємством у реквізиті 17 таблиці 5 Звіту за формою № Д4?

Реквізит 17 таблиці 5 Звіту за формою № Д4 призначений для відображення інформації про підставу для припинення трудових (цивільно-правових) відносин. Так, у разі:

— звільнення працівника у реквізиті 17 зазначаєте підставу для припинення трудових відносин згідно з чинним законодавством із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Наприклад, «п. 4 ст. 40 КЗпП України»;

— закінчення цивільно-правових відносин у реквізиті 17 зазначаєте главу ЦКУ, яка регулює відповідні відносини. Наприклад, для договорів підряду — «гл. 61 ЦКУ», для договорів про надання послуг — «гл. 63 ЦКУ».

Чи потрібно заповнювати реквізити 12 — 15 таблиці 5 Звіту з ЄСВ за рядками з даними про відпустки?

Ні, реквізити 12 — 15 не потрібно заповнювати при відображенні фактів початку/закінчення відповідної відпустки. Ці реквізити звичайні страхувальники заповнюють виключно за рядками, у яких відображені факти початку/закінчення трудових (цивільно-правових) відносин та переведення на іншу посаду.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд