(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2018/№ 41

Чи реєструвати старі ПН на неплатника?

Податкова прислала лист з пропозицією зареєструвати в ЄРПН декілька ПН на постачання неплатникам ПДВ у кінці 2015 — на початку 2016 року. Читач цікавиться, з чим це пов’язано і які будуть наслідки, якщо він не виконає цю «пропозицію»?

Судячи із звернень на нашу «гарячу лінію», цей випадок не одиничний. Тільки ось причини розсилки таких «листів щастя» нам доки не відомі. Можливо, це пов’язано з якоюсь їх черговою «метушнею» навкруги показника ΣПеревищ формули обчислення регліміту (ΣНакл). Але, швидше за все, вся річ у тім, «що хочеться їм їсти»…

Регліміт і старі ПН

Давайте проаналізуємо ситуацію. Реєстрації в ЄРПН ці ПН, виписані на неплатників, згідно з ПКУ, безумовно, підлягали. Але, водночас, ви навмисно не зареєстрували тоді ці «неплатницькі» ПН, щоб не відволікати зайві кошти на поповнення СЕА-рахунку. Природно, у момент подання декларації з ПДВ це вам «аукалось» унаслідок збільшення на суми ПДВ з постачань неплатникам показника ΣПеревищ формули розрахунку регліміту (ΣНакл).

А оскільки ці ПН ви досі в ЄРПН не зареєстрували, то суми ПДВ із них так і бовтаються у вас в загальній сумі показника ΣПеревищ. Адже цей показник почав розраховуватися починаючи з 1 липня 2015 року наростаючим підсумком. Втім, фіскали для своїх фіскальних цілей десь з кінця вересня минулого року стали розраховувати цей показник хитро-щомісячно — нібито для цілей застосування п. 2001.9 ПКУ. При цьому частина платників незаконно поплатилися сумами свого регліміту, отримавши «в подарунок» від фіскалів в окремих місяцях так званий override (див. про це у «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 85, с. 3, а про показник ΣПеревищ і «як з ним боротися» — у «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 33, с. 7).

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

старі накладні, реєстрація в ЄРПН, реєстраційний ліміт, ΣПеревищ, штраф додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті