(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 35-36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2018/№ 41

Лікарняний та МСЕК*

http://tinyurl.com/yxf62dwd
1. Працівник надав листок непрацездатності із записом: «13.03.18 р. від проходження МСЕК відмовився». Крім того, підкреслено, що він продовжує хворіти, тобто будуть іще лікарняні листи. Чи потрібно оплачувати цей та наступні лікарняні листи?

* Медико-соціальна експертна комісія.

Для відповіді на це запитання звернемося до положень абзацу першого ч. 2 ст. 22 Закону № 1105**. Ними встановлено, що в загальному випадку Фонд соцстрахування виплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).

** Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

У ситуації, що розглядається, працівник скористався своїм правом і відмовився від проходження МСЕК та встановлення йому інвалідності.

При цьому серед підстав для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, перелічених у ст. 23 Закону № 1105, добровільну відмову працівника від проходження МСЕК не названо.

Висновок. Листок непрацездатності, наданий працівником, якому не встановлено інвалідність у зв’язку з його особистою відмовою від проходження МСЕК, підлягає оплаті на загальних підставах.

2. Працівник надав лікарняний лист, який було відкрито 18.05.2018 р. і закрито 23.05.2018 р. Причому згідно із записом у лікарняному листі 18.05.2018 р. йому було встановлено інвалідність III групи. Огляд у МСЕК було проведено 23.05.2018 р.

Чи підлягає оплаті такій лікарняний лист?

Як уже зазначалося раніше, в загальному випадку лікарняні нараховують і виплачують працівникам за весь період хвороби до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності.

Отже, в лікарняному листі з відміткою про встановлення інвалідності оплаті підлягає період тільки до дня встановлення інвалідності. Сам же день встановлення інвалідності та всі наступні дні, зазначені в лікарняному листі як період розгляду документів у МСЕК, не оплачуються***.

*** Аналогічні роз’яснення з цього приводу містяться в листі ФСС з ТВП від 31.03.2010 р. № 04-06/Ш-155з-230. — Прим. ред.

Повертаємося до запитання. Період, на який було відкрито лікарняний лист (з 18 по 23 травня 2018 року), повністю збігається з періодом, протягом якого документи працівника перебували на МСЕК (18 травня — документи направлено на МСЕК, а 23 травня за результатами огляду працівника рішенням комісії встановлено інвалідність III групи з 18 травня 2018 року).

Збіг дати відкриття лікарняного листа і дати встановлення інвалідності означає таке: лікарняний лист оплаті не підлягає.

Водночас «дні МСЕК» вважаються днями, не відпрацьованими з поважної причини — «тимчасова непрацездатність» (за умови, звичайно, що в цей період працівник не працював).

Тому надалі, при оплаті наступних лікарняних листів, такі календарні «дні МСЕК» підлягають виключенню з розрахункового періоду (п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати.., затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
листок непрацездатності, МСЕК, встановлення інвалідності, відмова від МСЕК, оплата лікарняного додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті