Теми статей
Обрати теми

Блокування ПН/РК: ситуація погіршилася...

Павленко Олексій, податковий експерт
Податки & бухоблік Листопад, 2018/№ 93
Друк
Постанова КМУ від 24.10.2018 р. № 936

висновок документа

РК, складені у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, тотально підлягають моніторингу.

При обчисленні обсягу (500 тис.) не враховують РК, складені не в поточному місяці.

Під моніторинг у межах до 500-тисячного обсягу потрапляють ПН/РК за операціями з отримувачем, обсяг операцій з яким перевищить 50 тис. грн.

Розмір податкового навантаження, що звільняє від моніторингу, збільшено з 3 % до 5 %

Постанова, що коментується, вносить зміни до п. 3 Порядку № 117*. Цей пункт, нагадаємо, встановлює низку ознак (та показників), у разі дотримання яких ПН і РК не потрапляють під моніторинг, що здійснюється для цілей зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

* Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

Усього цих змін чотири. І жодну з них не можна віднести до позитивних — усі вони спрямовані на «закручування блокувальних гайок».

1. Під моніторинг тепер потраплятимуть усі РК, складені у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (так звані мінусові РК). Такі РК реєструє отримувач, якщо він платник ПДВ, а постачальник — якщо отримувач неплатник. Утім, фіскали й до цього іноді зупиняли реєстрацію «мінусових» РК до ПН, які було оформлено на операції з неплатниками**. Тепер же «мінусові» РК, оформлені до будь-яких ПН (як на платників, так і на неплатників), повинні моніторитися — незалежно від обсягів постачання, податкових навантажень та інших ознак, наведених у п. 3 Порядку № 117!!!

** Раніше податківці мотивували таке свавілля тим, що, мовляв, у п.п. 1 п. 3 Порядку № 117 згадуються тільки ПН, складені на неплатників.

2. Для цілей обчислення «порогових» 500 тис. грн. тепер не повинні враховуватися будь-які РК, що подаються на реєстрацію до ЄРПН не в тому місяці, в якому вони були складені! Теж вельми неприємний момент, оскільки через це можуть штучно завищуватися обсяги (адже бувають повернення, скасування помилкових ПН та інші подібні ситуації). У деяких випадках це може негативно вплинути і на нове 50-тисячне обмеження (див. далі).

3. Тепер, навіть коли обсяг постачання поточного місяця у платника не перевищить «порогові» 500 тис. грн., під моніторинг потраплятимуть ПН/РК платника, складені на його контрагента — платника ПДВ, якщо обсяг операцій з таким контрагентом у поточному місяці перевищить (з урахуванням ПН/РК, що подається) 50 тис. грн! Це теж дуже неприємна зміна, яка може зачепити багатьох платників.

4. Межу податкового навантаження (показник «D») платника ПДВ, при перевищенні якої ПН/РК не повинні потрапляти під моніторинг, збільшено з 0,03 до 0,05. Нагадаємо, що показник «D», який тепер повинен мати розмір більше 0,05, звільнить ПН/РК платника від моніторингу (і, відповідно, блокування ПН/РК), тільки якщо одночасно показник «Р»*** не перевищить у 1,4 раза найбільшу суму ПДВ (проведену через ЄРПН) в одному з 12 попередніх місяців.

*** Сума ПДВ у ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН, у звітному періоді (з урахуванням поданої ПН/РК).

Звертаємо увагу, що ця постанова вже набрала чинностіз 10 листопада. Коли ж вона почне (а, можливо, вже почала) фактично застосовуватися на практиці, залежить від того, наскільки швидко фіскали внесуть зміни до програмного забезпечення СЕА ПДВ.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі