Захворів у відпустці «за свій рахунок»

В обраному У обране
Друк
Калашникова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Вересень, 2018/№ 78
Працівник захворів у відпустці без збереження заробітної плати. Чи оплачувати наданий ним лікарняний лист?

Для відповіді на це запитання звернемося до положень п. 6 ч. 1 ст. 23 Закону № 1105. У цьому пункті Закону зазначено: допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Проте зазначимо: якщо лікарняний припадає в тому числі і на період, коли працівник уже повинен вийти на роботу, то пропущені через хворобу дні оплачують на загальних підставах. І тут звернемо вашу увагу на два важливі моменти.

Перший. У загальному випадку розрахунковий період, за який визначається «лікарняна» середньоденна зарплата, дорівнює 12 місяцям, які передують місяцю настання страхового випадку. У цій ситуації місяцем настання страхового випадку буде місяць, на який припадає перший день хвороби працівника, зазначений у листку непрацездатності, а не перший день, за який йому будуть нараховані лікарняні.

Припустимо, працівник перебував у відпустці «за свій рахунок» з 27 серпня по 7 вересня 2018 року. З 31 серпня по 10 вересня він хворів, що підтверджує листок непрацездатності. У цьому випадку місяцем настання страхового випадку буде серпень 2018 року. Розрахунковий період: серпень 2017 — липень 2018 року.

Другий. Відлік перших 5 днів тимчасової непрацездатності розпочинається з першого дня хвороби працівника, зазначеного в листку непрацездатності.

У наведеному нами прикладі перші п’ять днів тимчасової непрацездатності — з 31 серпня по 4 вересня — припали на період відпустки «за свій рахунок». Отже, ми їх не оплачуємо.

З 5 вересня (це 6-й день хвороби) по 10 вересня (останній день хвороби) — це «дні ФСС». Причому оскільки 5, 6 і 7 вересня припали на період відпустки без збереження зарплати, то вони оплаті не підлягають. А ось за період з 8 по 10 вересня працівникові має бути нарахована допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок ФСС.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд