Із вантажного авто у пасажирське: організаційні моменти

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 60
Підприємство вирішило переобладнати вантажний автомобіль у вантажно-пасажирський. Розповімо, як саме провести таке переобладнання.

Переобладнанням транспортних засобів (ТЗ) вважається в тому числі і зміна типу, призначення чи параметрів конструкції ТЗ, що перебувають в експлуатації, шляхом установки деталей, спецобладнання і номерних агрегатів, не передбачених техдокументацією на даний ТЗ.

Нормативно-правові акти України не містять заборони на переобладнання вантажних ТЗ у пасажирські. Існує тільки одна умова: переобладнання повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України (ст. 32 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.93 р. № 3353-XII).

Правила проведення переобладнання ТЗ встановлює Порядок № 607*. Відповідно до нього, щоб провести переобладнання вантажного автомобіля в пасажирський, потрібно пройти декілька етапів.

* Затверджений постановою КМУ від 21.07.2010 р. № 607.

Етап 1. Огляд ТЗ

Розпочинається переобладнання вантажного ТЗ у вантажно-пасажирський з того, що власник ТЗ чи його представник надає ТЗ для огляду територіальному органу з надання сервісних послуг МВС за місцем його реєстрації (пп. 4, 5 Порядку № 607).

В результаті такого огляду власник ТЗ отримує від МВС акт проведення огляду ТЗ. Видача такого акта — процедура безкоштовна.

Цей акт, а саме його копія, стануть у пригоді власнику ТЗ на наступних етапах переобладнання.

Етап 2. Погодження переобладнання

Дозвіл на переобладнання видає спеціально уповноважена організація. Такими організаціями є ДП «ДержавтотрансНДІпроект», а також Головний сервісний центр МВС (п. 8 Порядку № 607).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити