Подання екодекларації за відсутності викидів

В обраному У обране
Друк
Нестеренко Максим, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Червень, 2019/№ 44
Постанова ВС від 02.04.2019 р. у справі № 810/1720/16*

* Див.: reyestr.court.gov.ua/Review/80900122

Суть спору

Підприємство звернулося до суду з вимогою скасувати податкове повідомлення-рішення (ППР) зі штрафом за неподання ним декларації з екоподатку.

Позивач наполягав, що не зобов’язаний був подавати екодекларацію, бо: (1) він фактично не здійснював викидів, оскільки стаціонарне джерело забруднення було передане в оренду іншому суб‘єкту господарювання, який і подавав відповідну звітність; (2) ПКУ не передбачає подання екодекларації за одне і те саме стаціонарне джерело забруднення двома різними платниками.

Суд першої інстанції позов задовольнив, суд апеляційної інстанції скасував зазначене рішення і відхилив позов. Позивач подав касаційну скаргу з вимогою скасувати рішення апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Позиція податкового органу

Фіскали заперечують проти того, що позивач (орендодавець) звільнив себе від подання екодекларації. Вони наполягають, що фактична відсутність викидів сама по собі не звільняє від обов’язку подавати екодекларацію.

На думку фіскалів, єдина передбачена ПКУ підстава не подавати екодекларацію у разі наявності стаціонарного джерела забруднення — заява про відсутність об’єкта оподаткування. Якщо зазначену заяву не подано, потрібно подавати екодекларацію навіть за фактичної відсутності викидів.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити