Чи впливає процентна позика на ПДВ-розподіл?

Солошенко Людмила, податковий експерт
Податки & бухоблік Січень, 2020/№ 1-2
В обраному У обране
Друк
Наше підприємство видало процентну позику. Чи потрібно відсотки за нею показувати в неоподатковуваному рядку 5 декларації з ПДВ? Чи світить через це ПДВ-розподіл? Чи беруть участь ці відсотки в розрахунку ЧВ?

Формально при процентній позиці вимальовується послуга (з надання в користування грошових коштів) і плата за неї у вигляді відсотків.

Водночас такі грошові суми не спричиняють ПДВ-наслідків, оскільки операції з надання послуг, пов’язаних із залученням, розміщенням і поверненням коштів за договорами позики, не є об’єктом ПДВ (п.п. 196.1.5 ПКУ).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд