Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Рядок «Військовий збір» — включаємо все

Максименко Леся, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Січень, 2020/№ 3
Друк
Чи необхідно відображати в розд. ІІ Податкового розрахунку за формою № 1ДФ суми доходів, з яких не утримується військовий збір?

Так, відображенню в рядку «Військовий збір» форми № 1ДФ підлягають усі доходи, які були нараховані/надані/виплачені фізичним особам, у тому числі ФОП у звітному кварталі.

Такої позиції податківці дотримуються вже не перший рік. В обґрунтування наводиться п. 3.11 розд. III Порядку № 4, у якому зазначено: в рядку «Військовий збір» відображаються загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого/перерахованого ВЗ. Винятків для доходів, які не підлягають оподаткуванню ВЗ, Порядок № 4 не передбачає.

Таким чином, у графах «Загальна сума нарахованого доходу» і «Загальна сума виплаченого доходу» рядка «Військовий збір» потрібно зазначати інформацію про всі доходи, нараховані (виплачені) фізичним особам за звітний квартал, у тому числі ту, які не є базою для утримання ВЗ.

Враховуючи це, в більшості випадків значення зазначених граф рядка «Військовий збір» збігатимуться з відповідними графами підсумкового рядка розділу І форми № 1ДФ.

Відмінність значень у цих графах виникає, коли у звітному періоді податковий агент нараховував (надавав) фізособам дохід у негрошовій формі, застосовуючи до них коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ (з метою визначення бази оподаткування ПДФО). У графах 3 і 3а розділу І суму негрошового доходу відображають з урахуванням зазначеного коефіцієнта. А ось при визначенні бази оподаткування ВЗ застосування такого коефіцієнта ПКУ не передбачене, тому в графах рядка «Військовий збір» дохід відображається без нього.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі