Теми статей
Обрати теми

Акцизна накладна на облікову різницю: нюанси і проблеми

Павленко Олексій, податковий експерт
Податки & бухоблік Серпень, 2023/№ 68
Друк
Фірма нашого читача торгує пальним уроздріб і має декілька акцизних складів (на різних АЗС/АГЗС). У липні цього року було складено та помилково зареєстровано в ЄРАН акцизну накладну (АН) на облікову різницю (код 9) не по тому акцизному складу. Тому читача цікавить, як саме можна виправити помилку, адже розрахунок коригування (РК) до цієї АН не реєструється. Окрім того, читач упевнений, що АН на облікову різницю можна складати й усередині року, і — що протягом року можна складати декілька таких АН за одним акцизним складом та кодом пального. Чи це є коректним? Отже, давайте розглянемо нюанси складання таких АН разом із цими питаннями.

АН на облікову різницю: нормативне

Гадаємо, усім, хто має справи з пальним, відомо, що обсяг пального може змінюватись залежно від температури зовнішнього середовища. Коли температура збільшується, збільшується й обсяг пального, і — навпаки. Тому облік пального (у т. ч. бухгалтерський) ведеться в умовних одиницях — літрах, приведених до температури 15 °C*. Але при цьому обсяги пального, відпущені в місцях роздрібної торгівлі (АЗС тощо), вважаються обсягами пального в літрах, приведених до температури 15 °C, хоча фактично зазвичай вони такими не є з «температурних» причин!

* Для цього використовуються положення ДСТУ EN ISO 8973:2013 «Гази нафтові скраплені. Розрахунковий метод визначення густини і тиску пари» та ДСТУ ГОСТ 8.599:2016 (ГОСТ 8.599-2010, IDT) «Метрологія. Густина світлих нафтопродуктів. Таблиці перерахунку густини до 15 °C та 20 °C і до умов вимірювання об’єму».

Саме тому на практиці у роздрібних продавців пального виникають відхилення (різниці) між СЕАРП-** та бухобліковими обсягами пального. Для цілей «ліквідації» (у відповідних межах) таких відхилень були введені норми пп. 48 та 49 до Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24.04.2019 № 408 (даліПорядок № 408).

** Система електронного адміністрування реалізації пального (та спирту етилового).

Відповідно до п. 48 Порядку № 408

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі