Теми статей
Обрати теми

Прощення боргу нерезидентом: облік і податки

Децюра Сергій, податковий експерт
Бувають випадки, коли юрособа-резидент не має змоги виконати взяті на себе зобов’язання за ЗЕД-договором перед нерезидентом. Причому інколи нерезидент входить у становище боржника і прощає останньому його заборгованість. Про те, як відобразити таку операцію в обліку, ми і поговоримо далі.

Бухгалтерський облік

Основи. Якщо нерезидент вирішив простити резиденту заборгованість, то відображення такого прощення в бухгалтерському обліку залежатиме від виду заборгованості:

— чи вона товарна, тобто коли нерезидент перерахував резиденту аванс під постачання товару, а товар так і не буде поставлений;

— чи вона грошова, тобто коли нерезидент поставив резиденту товар, а оплата за такий товар так і не надійшла.

Спільне в обох цих випадках прощення для бухобліку резидента-боржника — це виникнення доходу на дату прощення (була укладена додаткова угода до ЗЕД-договору). Адже відповідно до п. 5 НП(С)БО 11 якщо на дату балансу раніше визнане зобов’язання не підлягає погашенню, його суму включають до складу доходу звітного періоду.

Прощення товарної заборгованості. Товарна кредиторська заборгованість є немонетарною. Адже погасити її слід було не грошима, а постачанням товарів. Тому ні на дату балансу, ні на дату прощення у резидента в бухгалтерському обліку не будуть виникати курсові різниці.

Отже,

у бухгалтерському обліку при прощенні нерезидентом товарної заборгованості слід тільки визнати дохід шляхом формування проводки Дт 681 — Кт 717

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі