Бронюємо через портал Дія Хто вже бронював працівників за класичною схемою за списками, знає, наскільки це тривалий процес. Частенько він не вкладається в строки, визначені Порядком № 76*. Зазвичай все затягується, а іноді й «людський фактор» вклинюється. Вирішити ці проблеми повинне бронювання через портал Дія. Як це працює та хто й кого може забронювати? Читайте про це прямо зараз.
Звільнення від ПДВ і мита деяких товарів військового призначення та товарів для енергетики З 27.07.2024 набули чинності Закон № 3853* та Закон № 3854**, які передбачають звільнення від митних платежів і ПДВ деяких товарів енергетичного та військового призначення. Ці закони є взаємопов’язаними: першим вносяться зміни до ПКУ, другим — відповідні зміни до МКУ. Отже, про які саме товари йдеться?
Новий алко-тютюново-пальний Закон! (ч. І. Доля Закону № 481, зміни щодо основних товарів) Не миттям, так катанням прийнято Закон на базі проєкту № 10346 від 14.12.2023. Він покликаний замінити провідний «алко-тютюново-пальний» Закон № 481* та докорінно змінює багато правил попередника. Новий Закон вже 27 липня набрав чинності і, гадаємо, добре дасть прикурити усім, хто працює у сфері його дії. Для полегшення адаптації до нових правил ми пропонуємо первинний огляд основних змін.
Новий алко-тютюново-пальний Закон! (ч. ІІ. Ліцензування, реєстри, звітність, штрафи) Продовжуємо коментувати найважливіші зміни, які містить Закон № 3817 (початок див. у статті «Новий алко-тютюново-пальний Закон! (ч. І. Доля Закону № 481, зміни щодо основних товарів)» // «Податки & бухоблік», 2024, № 62). У цій частині обговоримо зміни в ліцензуванні, але переважно ті, які запрацюють уже цього року. Поговоримо також про зміни, які чекають діючі електронні реєстри, та про нові їх види, про зміни в питаннях звітності та штрафів за порушення алко-тютюново-пальних норм.
Робота в спеку: оплата вечірніх / нічних годин у разі зміни режиму роботи Про організацію раціонального режиму роботи у спекотні дні йшлося у статті «Робота в спеку: що треба знати роботодавцю» // «Податки & бухоблік», 2024, № 58. У ній було запропоновано, зокрема, посунути початок й закінчення робочого дня задля перенесення годин роботи на більш прохолодний ранковий і вечірній час. Саме так і вчинив один із наших читачів. Водночас у нього виникло запитання: «Як оплачувати роботу у вечірні і нічні години?». Вам також цікаво знати відповідь на це запитання, тому що ваше підприємство вдавалося до подібних дій? Тоді запрошуємо до розмови.
Відпустка на дітей Запрошуємо вас до розмови про відпустку на дітей. З’ясуємо, хто з працівників має право на таку відпустку та як його документально підтвердити. Визначимося з тривалістю цієї відпустки та правилами її надання.
Виконання ФОП робіт на ЄП групи 3: як зменшити дохід? ФОП на єдиному податку групи 3 виконує роботи за договором підряду (наприклад, виробництво меблів / ремонт авто / ремонт квартири / пошиття одягу тощо). Для виконання цієї роботи ФОП закуповує матеріали / запчастини тощо. Їх вартість інколи дуже значна. Вартість самої роботи значно менше. Тож часто запитують, яким чином побудувати роботу так, щоб кошти, які надходять від клієнта, але фактично йдуть на оплату матеріалу, можливо було не обкладати ЄП (типу, це якісь транзитні кошти). І, відповідно, платити ЄП саме з вартості роботи? Зараз подивимось, чи є тут якісь варіанти!
Митниця нарахувала 20 % ПДВ на медичний виріб. Як продавати? Підприємство імпортувало медичний виріб, ввезення якого має оподатковуватися ПДВ за ставкою 7 %. Проте митним органом відмовлено в декларуванні зазначеного товару за ставкою ПДВ 7 %. Як наслідок, підприємством до операцій імпорту було застосовано ставку 20 %. Ця сума була взята в податковий кредит. Чи можна постачати ці медичні вироби на території України за ставкою 7 %? До митниці для виправлення митної декларації підприємство не зверталося.