Теми статей
Обрати теми

Продаж посівів після припинення договору оренди

Децюра Сергій, податковий експерт
Під час діяльності аграрія можуть відбуватися зміни щодо кількості земділянок. Адже якісь земділянки аграрій бере в оренду, а якісь повертає через розірвання договору оренди чи через закінчення його дії. Трапляються ситуації, коли доводиться повертати з оренди землю, на якій уже вирощуються посіви. Як у такому разі відобразити продаж таких посівів новому орендарю, ми і поговоримо далі.

Посіви на орендованій землі

Якщо орендар засіяв орендовану земділянку, то він розраховував на те, що йому вдасться з неї зібрати врожай. Водночас трапляються випадки, коли через різні причини договір оренди щодо вже засіяної землі припиняє діяти. Тоді у старого орендаря відразу виникає запитання: чи може він зібрати врожай з такої земділянки?

Одразу зауважимо, що на рівні нормативно-правових актів норми, яка давала б право старому орендареві зібрати врожай із земділянки, щодо якої припинив діяти договір оренди, не існує. Тобто в нього немає автоматичного права на збирання врожаю з цієї ділянки.

На це також вказує ст. 34 Закону № 161*. У частині першій чітко говориться, що в разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Причому орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.

* Закон України «Про оренду землі» від 06.10.98 № 161-XIV.

Із цього випливає, що

без специфічної умови в договорі про право орендаря зібрати врожай із земділянки після припинення договору її оренди вимагати від орендодавця чи нового орендаря відшкодування витрат на засівання такої землі чи права доростити посіви і отримати врожай у старого орендаря не можна

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі