Теми статей
Обрати теми

Неоформлена земля в користуванні фермерського господарства

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Здебільшого фраза «неоформлена земля» асоціюється мало не з її самозахопленням. Ну або принаймні з таким, чого бути не повинно, бо це неправильно, ба більше, незаконно. Однак фермерські господарства (ФГ) мають право користуватися землею своїх засновників та членів без додаткового оформлення такого права на цілком законних підставах. Чому і як, розповімо у цій статті.

Земля ФГ: первинна і вторинна

Так званою первинною землею ФГ, тобто землею, на якій воно створюється і без якої не може бути зареєстровано, є земельні ділянки державної або комунальної форми власності, передані фізичним особам — засновникам ФГ (1) у власність чи (2) в користування. На цьому наголошує ст. 8 Закону № 973*.

* Закон України «Про фермерське господарство» від 19.06.2003 № 973-IV.

Під вторинною землею ми маємо на увазі ту, про яку йдеться в ч. 1 ст. 12 Закону № 973. Це земельні ділянки, що належать:

1) громадянам України — членам ФГ на праві власності, користування;

2) самому ФГ на праві власності, користування.

При цьому гл. 15 «Право користування землею» ЗКУ виокремлює тільки два види такого права: постійне користування та оренду земельної ділянки (ст. 92 і 93 ЗКУ відповідно).

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі