Теми статей
Обрати теми

Платник сільгоспЄП і РРО

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Сільгосппідприємство — платник сільгоспЄП продає продукцію власного виробництва за готівку населенню. Крім того, за готівковим розрахунком надаємо послуги з обробки землі (оранка, дискування тощо). Чи існують якісь спеціальні послаблення для платника сільгоспЄП щодо застосування РРО?

Статус платника сільгоспЄП ніяк не впливає на обов’язок підприємства застосовувати РРО/ПРРО при прийманні, зокрема, готівки в оплату за товари / послуги. Разом з тим у разі провадження певних видів діяльності, притаманних якраз сільгосптоваровиробникам, без РРО* можна обійтись узагалі або замінити його на КОРО з РК.

* Далі про ПРРО не згадуватимемо, оскільки застосування як РРО, так і ПРРО, а також звільнення від їх застосування регламентовано одними й тими ж нормами (крім торгівлі пальним).

Звільнення від РРО. Вони прописані в ст. 9 Закону про РРО і передбачають одночасне звільнення від КОРО з РК. Для сільгосппідприємств підійдуть кілька. Найпривабливіше — в «сільськогосподарському» п. 11 ст. 9 Закону про РРО, згідно з яким

РРО не застосовуються при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі