Теми статей
Обрати теми

Ненормований робочий день для директора

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Посада директора на підприємстві — це завжди про відповідальність, багатозадачність і часто нестандартний режим роботи. Директорські справи не завжди закінчуються із завершенням робочого дня, а інколи лише починаються після нього. Тому логічно замислитися над можливістю встановлення директору ненормованого робочого дня. Але чи дозволено це законодавством? Які умови слід дотримати? У цій статті розглянемо підстави для встановлення директору ненормованого робочого дня, порядок його оформлення та передбачені компенсації.

Що таке ненормований робочий день?

Визначення ненормованого робочого дня та настанови щодо його застосування містять Рекомендації щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджені наказом Мінпраці від 10.10.97 № 7 (даліРекомендації № 7).

Так, ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який установлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу.

Список професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, роботодавцям рекомендовано самостійно визначати колективним договором. При цьому слід користуватися орієнтовними переліками професій і посад працівників з ненормованим робочим днем, які затверджуються міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади за погодженням з відповідними галузевими профспілками (якщо є такі затверджені переліки) (див. лист Мінекономіки від 26.01.2022 № 4712-06/3782-09).

У разі коли на підприємстві немає колдоговору, ненормовані питання можна врегулювати в іншому локальному документі підприємства та в трудовому договорі конкретного працівника.

При встановленні ненормованого робочого дня

працівник може виконувати роботу понад нормальну тривалість робочого часу, проте така робота не вважається надурочною

Водночас працівники з ненормованим робочим днем можуть виконувати свої обов’язки й у межах нормального робочого часу. Міра праці у цьому випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі