Марченко Олена

Марченко Олена

експерт з кадрових і податкових питань
Статті (158)
Теми статей автора
Сортувати статті за темами
Найчастіше до валюти прив’язують саме оклади (тарифні ставки) працівників. Проте радимо вам звернути увагу на інші складові зарплати. В їх розрахунок роботодавці також можуть «зашити» механізм коригування суми виплати залежно від курсу обраної валюти. В такому випадку оклад (тарифну ставку) встановлюємо в гривнях, а елементом дотягування загальної суми зарплати до бажаного рівня в валюті слугуватиме інша складова зарплати. Розповідаємо, як це працює.
22.09.22
ФСС не квапиться фінансувати заяви-розрахунки для надання матзабезпечення працівникам. Хто ж не стикався з такою ситуацією? І ось підприємство вирішило взяти ініціативу в свої руки й виплатити працівникам допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок власних коштів. Пропонуємо дізнатися про те, як на це відреагував Фонд соціального страхування і яку позицію з цього приводу займає Верховний Суд.
06.09.22
Робота є, а працівника немає. Знайома ситуація? І якщо за мирних часів відсутність працівника найчастіше була обумовлена його відпустками або хворобою, то воєнне життя додало й інших підстав. Це і перебування працівників на військовій службі, і довготривала відпустка без збереження зарплати через те, що працівники виїхали в іншу частину України або за кордон, і подекуди відсутність з нез’ясованих причин. Про варіанти заміни відсутнього працівника читайте у нашій статті.
05.09.22
У зв’язку з переїздом в іншу область України фізособа-резидент продає дві квартири та дачний будинок, які перебували у власності понад 3 роки. Але у зв’язку з тим, що нерухомість розташована дуже близько до зони ведення бойових дій, її ціна впала. Чи можна якось врахувати збитки, які з’являться внаслідок такого продажу?
02.09.22
Підприємство зменшило норму робочого часу, а святкові дні, які наразі перестали бути такими, зробило вільними від роботи днями. Чи треба їх вираховувати із загальної кількості днів у розрахунковому періоді під час обчислення відпускних?
31.08.22
Реклама
Чи є якісь рекомендації щодо відображення у табелі обліку робочого часу відпустки без збереження зарплати, яка надається згідно із ч. 4 ст. 12 Закону № 2136* на 90 днів? Чи можна для її табелювання застосовувати код «ДБ» або ж «БЗ»? Ця відпустка не зараховується до стажу для щорічної відпустки, тобто при розрахунку відпустки ці дні не виключаються з розрахункового періоду, правильно?
29.08.22
На підприємстві призупинили дію трудових договорів з частиною працівників. На одну із працівниць надійшов лікарняний лист по вагітності та пологах. Чи треба його оплачувати? Якщо так, то чи потрібно виключати з розрахунку дні призупинення? Чи зобов’язане підприємство у такій ситуації відновлювати дію трудового договору для того, щоб надати працівниці відпустку по вагітності та пологах, а потім й за її бажанням відпустку для догляду за дитиною?
23.08.22
На початку війни фахівці Держпраці повідомляли про те, що під час дії воєнного стану вони не будуть проводити перевірок, ані планових, ані позапланових*. Безумовно, це не було дозволом для роботодавців порушувати законодавство про працю. Проте з початку війни до Держпраці надійшло чимало звернень громадян щодо порушення їх трудових прав. Тому наразі перевірки Держпраці повернулися. Вам цікаво, що саме перевіряють? Якою може бути підстава для візиту інспекторів праці? Чи будуть накладатися штрафи на порушників протягом воєнного стану? Якщо ці запитання хвилюють вас, долучайтеся до нашої розмови.
17.08.22
Положенням про преміювання, що діє на підприємстві, встановлено виплату премії. З лютого по червень 2022 року у зв’язку з фінансовими труднощами така премія не нараховувалась працівникам. У липні премію було нараховано. Також планується її нарахування в серпні. Чи включати такі премії у розрахунок середньої зарплати та денної виплати для оплати періоду відрядження?
09.08.22
Перехід на електронні листки непрацездатності привів до того, що в особистих кабінетах страхувальників на порталі електронних послуг Пенсійного фонду стали з’являтися е-лікарняні на осіб, які виконували роботи чи надавали послуги за цивільно-правовими договорами (ЦПД). Чи мають такі особи право на оплату тимчасової непрацездатності? І якщо так, як правильно призначити та розрахувати лікарняні? Пропонуємо знайти відповіді на ці запитання разом.
09.08.22
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі