Підприємство зареєстроване платником пального акцизу, є розпорядником декількох акцизних складів, має ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки (тобто так звані спрощені ліцензії). Ці ліцензії були отримані ще за Законом № 481*, який 01.01.2025 остаточно втратив чинність. Зокрема, спрощені ліцензії були отримані і на місця, де пальне зберігається виключно (!) у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони), кожна об’ємом до 60 літрів. Таке підприємство поставило ДПСУ кілька таких запитань і отримало відповіді в листі ДПСУ від 25.03.2025 № 1643/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК.
Запитання. Їх було декілька.
Чи наявний / відсутній у підприємства обов’язок щодо отримання спрощених ліцензій на місця (території), де пальне для власних потреб зберігається виключно у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони), кожна об’ємом до 60 літрів, за умови, що такі території відповідно до ПКУ є акцизними складами?
А якщо такий обов’язок відсутній, які дії необхідно вчинити підприємству як розпоряднику акцизного складу для отримання пального у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони), кожна об’ємом до 60 літрів, від контрагентів? І чи потребує діяльність такого акцизного складу, де пальне зберігається виключно у такій «дрібній» тарі, будь-якого документального підтвердження?
Хоч і акцизний склад, а ліцензія не потрібна. Фактично, відповідь податківців на перше запитання вказує на те, що
необхідність придбання ліцензії на право зберігання пального не залежить від того, зберігається пальне на території акцизного складу чи ні