Теми статей
Обрати теми

Торговельний безвіз із ЄС: що спричинить скасування?

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Невдовзі Європейський Союз (ЄС) припинить дію режиму автономних торговельних преференцій, відомого як торговельний безвіз — тимчасове скасування мит і квот на український експорт. Це означає, що для низки товарів — насамперед аграрного сектору — повернуться митні обмеження. З майбутніми змінами і їх наслідками розберемося у цій статті.

Що таке торговельний безвіз?

Так званий «торговельний безвіз» — це механізм автономних торговельних преференцій, які ЄС запровадив для України з червня 2022 року. Цей надзвичайний захід підтримки української економіки в умовах війни тимчасово скасовує ввізні мита, тарифні квоти та інші обмеження для більшості українських товарів, що експортуються до ЄС. Фактично, ці заходи доповнюють Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (DCFTA), що діє в межах Угоди про асоціацію.

Цей безмитний режим продовжували декілька разів, але з 6 червня 2025 року Євросоюз планує повернути митні обмеження для частини товарів, зокрема, через скарги окремих країн-членів ЄС на конкуренцію з боку української агропродукції.

Майбутні зміни: які товари потраплять під обмеження?

Європейська комісія вже затвердила перехідні заходи, що визначають нові правила доступу українських товарів до ринку ЄС з 6 червня 2025 року. Режим автономних торговельних преференцій — торговельний безвіз, який діяв досі, буде замінено.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі