Теми статей
Обрати теми

Щодо відображення інформації у додатку ОК

Редакція ПК
Лист від 23.05.2012 р. № 8833/6/15-1315

Додаток ОК: лише якщо є податкові доходи або витрати

Лист Державної податкової служби України від 23.05.2012 р. № 8833/6/15-1315

«Щодо відображення інформації у додатку ОК»

 

Державна податкова служба України <...> стосовно відображення у додатку ОК до податкової декларації з податку на прибуток інформації про доходи та витрати контрагентів — платників єдиного податку повідомляє.

Згідно з п. 152.3 ст. 152 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) платники податку на прибуток разом з відповідною податковою декларацією подають органу державної податкової служби перелік доходів та витрат платника податку в розрізі контрагентів — платників єдиного податку, до якого включаються операції, здійснені таким контрагентом.

Отже, положення зазначеної норми не визначають обмежень чи конкретизації певних операцій, які можуть не відображатись у додатку ОК податкових декларацій з податку на прибуток.

Водночас звертаємо увагу, що п. 152.3 ст. 152 Кодексу стосується тих доходів і витрат, які нараховуються згідно з правилами податкового обліку, встановленими розділом III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу. А тому до додатка ОК податкових декларацій з податку на прибуток необхідно включати лише ті операції з платниками єдиного податку, які у податковому обліку призводять до відображення доходів або витрат.

Що стосується відповідальності за порушення порядку заповнення додатка ОК податкових декларацій з податку на прибуток, то п. 47.1 ст. 47 Кодексу передбачає, що за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, платники податків та їх посадові особи несуть відповідальність у порядку, установленому Кодексом.

 

Заступник Голови А. Ігнатов

 

коментар редакції

В одному з попередніх номерів, де ми описували нововведення, внесені наказом «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України» від 21.12.2011 р. № 1684 до податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 р. № 1213, («Податковий кодекс: консультації та коментарі», 2012, № 05 (29), с. 6-7), було акцентовано увагу на додатку ОК. Нагадаємо, головною зміною тоді була саме поява цього додатка в декларації.

Ще тоді ми наголошували, що відображати у вказаному додатку потрібно лише ті операції з платником єдиного податку, які призводять до виникнення у податковому обліку платника податку на прибуток доходів або витрат . Саме це є головною ідеєю листа, що коментується.

Крім того, його автори звернули увагу на те, що неподання, порушення порядку заповнення та строків подання додатка, недостовірність наведеної в додатку інформації розцінюється як порушення податкового законодавства, яке, зрозуміло, передбачає відповідальність платників податку та їх посадових осіб.

Така відповідальність передбачена п. 120.1 ПК, який зазначає, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Насамкінець зауважимо, що поява додатка ОК не привела в захват платників єдиного податку. Його появу, звісно ж, не можна порівнювати із існуванням заборон, що раніше передбачались п. 139.12 ПК, проте вона все ж може викликати небажання підприємств-платників податку на прибуток співпрацювати з єдиноподатниками через додаткові клопоти при складанні податкової звітності.

З’явились навіть ініціатори відміни додатка ОК (як свідчить лист ДПСУ від 26.03.2012 р. № 5330/6/15-3515), проте з подібним кроком поспішати ніхто не збирається, як свідчать висновки ДПСУ до п. 1 цього-таки листа. Тому заповняти вказаний додаток доведеться ще як мінімум декілька звітних (податкових) періодів, ураховуючи при цьому лише ті доходи та витрати, що призводять до податкових наслідків.

 

Юрій Товстоп'ят

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі