Теми статей
Обрати теми

Щодо зведеної податкової накладної

Редакція ПК
Лист від 06.04.2012 р. № 10162/7/15-3417-16

Зведена податкова накладна: відображення зміни податкових зобов’язань

Лист Державної податкової служби України від 06.04.2012 р. № 10162/7/15-3417-16 «Щодо зведеної податкової накладної»

 

Державна податкова служба України розглянула лист <...> щодо порядку заповнення податкової накладної та повідомляє.

Відповідно до пункту 201.4 статті 201 розділу V Податкового кодексу України (далі — Кодекс) податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Пунктом 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 р. № 1379 (далі — Порядок № 1379), передбачено, що у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв’язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (1 раз на п’ять днів; 1 раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов’язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супроводжувальних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.

Отже, враховуючи те, що зведена податкова накладна виписується за підсумками визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції та не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, то у разі якщо до моменту виписування продавцем зведеної податкової накладної відбулася зміна податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги) або повернення покупцем товарів, суми податку на додану вартість в зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів (послуг). При цьому розрахунок коригування до такої податкової накладної не виписується.

 

Заступник Голови А. Ігнатов

 

Коментар редакції

У листі, що коментується, податківці приділили увагу деяким нюансам виписування зведеної податкової накладної. Зокрема, в листі розглянуто питання про те, як бути в ситуації, коли до моменту виписки зведеної податкової накладної відбуваються зміни податкових зобов’язань, наприклад, товар було отримано, а потім повернено покупцем. У цьому випадку, як випливає з роз’яснень ДПСУ, суми ПДВ у зведеній податковій накладній слід указувати «згорнуто», тобто загальною сумою, яка відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів/послуг, без виписування розрахунку коригування. Рішення цілком логічне — адже такий розрахунок просто нема до чого виписувати доти, доки відсутня сама податкова накладна.

Проблема може виникнути з доданими до такої податкової накладної товарно-транспортними документами. Адже в них кількість товару не відповідатиме номенклатурі зведеної податкової накладної. Імовірно, цю проблему доведеться вирішувати, додаючи повний комплект ТТН, тобто не лише на постачання, а й на повернення.

 

Марина Казанова

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі