Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо припинення сплати авансових внесків

Редакція ПК
Податковий кодекс Серпень, 2013/№ 15
Друк
Лист від 21.05.2013 р. № 3102/6/99-99-19-03-02-15

АВАНСОВІ ВНЕСКИ ПЛАТИТИ? — БІЛЬШЕ ЦЬОМУ НЕ БУТИ!

Лист Міністерства доходів і зборів України від 21.05.2013 р. № 3102/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо припинення сплати авансових внесків»

 

Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист <…> і повідомляє, що з питань, що виникають у платників при застосуванні положень Податкового кодексу України (далі — Кодекс) стосовно щомісячної сплати авансових внесків з податку на прибуток, надано Узагальнюючу податкову консультацію, затверджену наказом ДПС України від 21.12.2012 р. № 1171.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) (з доповненнями, внесеними Законом № 5083) встановлено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Згідно з пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (з доповненнями, внесеними Законом № 5083) платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні — лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку в розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до абзацу сьомого п. 57.1 ст. 57 Кодексу у разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому — четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Виходячи з вищевикладеного, якщо платник податку на прибуток, який сплачує до бюджету авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного року отримав збиток, такий платник має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал та податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками кварталу, першого півріччя, трьох кварталів та за рік. При цьому платник податку авансових внесків у II — IV кварталах 2013 року (в тому числі у квітні 2013 року) не здійснює.

Разом з тим податкові зобов’язання, визначені на підставі податкової декларації за підсумками першого кварталу, зменшуються на суму авансових внесків за січень — березень 2013 року.

 

Заступник Міністра
А. Ігнатов

 

Коментар редакції

Лист, що коментується, заслуговує на увагу з двох наступних причин:

1. Він дає чітко зрозуміти, що на суму сплачених авансових внесків за січень — березень 2013 року зменшуються податкові зобов’язання, визначені на підставі податкової декларації за підсумками I кварталу 2013 року.

Нагадаємо, раніше цей постулат висловлювався нами лише як припущення, тепер же Міндоходів його підтвердило. А сумніви, нагадаємо, виникали через відповідь на запитання 19
Узагальнюючої податкової консультації щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженої наказом ДПСУ від 21.12.2012 р. № 1171
(далі — УПК № 1171):

Запитання 19

Що відбудеться з авансовими внесками, сплаченими у січні та лютому 2013 року у розмірі 1/9 нарахованої до сплати суми податку на прибуток за 9 місяців 2012 року платником, який за підсумками 2012 року не отримав прибутку або отримав збиток?

Відповідь

Такі авансові внески будуть враховані у зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток у декларації за 2013 рік

 

Виходить, позиція податківців змінилась.

2. У листі визначено, що в разі отримання платником податку на прибуток збитків за I квартал звітного року він має право не сплачувати авансові внески вже у квітні, у той час як, за аналогією з нормами податкового законодавства про те, що платники податку, які отримали збитки (чи не отримали прибутку) за підсумками I півріччя чи 9 місяців, мають такі ж права, у листі не йдеться, цим самим підтверджуючи наші висновки, приведені в статті «Хто подає декларацію з податку на прибуток за I півріччя?» («Податковий кодекс: консультації та коментарі», 2013, № 13 (61), с. 24 — 29).

 

Юрій Товстоп’ят

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі