Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

У розрахунковому періоді різні режими роботи: як оплатити лікарняний

БОЛОХОВА ТЕТЯНА
Податковий кодекс Серпень, 2014/№ 15
Друк
Працівниця установи працювала в режимі неповного робочого часу. Наприкінці грудня 2013 року вона перейшла на повний робочий день. Окрім цього, у січні 2014 року в неї була відпустка без збереження заробітної плати тривалістю 5 календарних днів. З 17.03.2014 р. по 21.03.2014 р. жінка перебувала на лікарняному по догляду за дитиною. Страховий стаж працівниці становить 6 років. Як розрахувати лікарняні, якщо в розрахунковому періоді були різні режими роботи? Чи включаються до розрахунку середньої заробітної плати для оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності дні відпустки без збереження заробітної плати?

Розрахунок середньої заробітної плати для оплати лікарняних здійснюється на підставі Порядку № 1266*.

* Тут і далі — Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.

Згідно з п. 15 цього Порядку, якщо в місяцях розрахункового періоду встановлюється неповний робочий день, то для оплати лікарняного використовується середньогодинна заробітна плата. Середньогодинна заробітна плата, у свою чергу, обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати на кількість відпрацьованих застрахованою особою годин у цьому періоді (п. 16 Порядку № 1266).

У наведеному в запитанні прикладі працівниця працювала в режимі неповного робочого часу, а наприкінці грудня 2013 року перейшла на повний робочий час. Таким чином, у розрахунковому періоді (вересень 2013 року — лютий 2014 року) були два різні режими роботи. У цьому випадку облік робочого часу необхідно привести до єдиного показника — до годин.

Інформацію, необхідну для розрахунку середньої зарплати, наведемо в таблиці нижче.

 

Розрахунковий період

Кількість відпрацьованого часу

Кількість відпрацьованих годин, що бере участь у розрахунку

Сума нарахованої зарплати, грн.

при неповному робочому часі (годин)

при повному робочому часі (днів)

Вересень 2013 року

38,75

38,75

297,36

Жовтень 2013 року

147,25

147,25

977,41

Листопад 2013 року

155

155

1146,14

Грудень 2013 року

124

4

156
(124 год. + 4 роб. дн. х 8 год)

1234,54

Січень 2014 року

15

120
(15 роб. дн. х 8 год)

1218,00

Лютий 2014 року

21

168
(21 роб. дн. х 8 год)

1278,90

Усього:

465

40

785

6152,35

 

Визначимо середню заробітну плату:

6152,35 грн. : 785 роб. год = 7,84 грн.

де 6152,35 грн. — сума заробітної плати в розрахунковому періоді;

785 роб. год — загальна кількість годин, відпрацьованих працівницею в розрахунковому періоді як при неповному режимі роботи, так і при повному.

Працівниця перебувала на лікарняному по догляду за дитиною. Тому всі дні хвороби, починаючи з першого дня, оплачуються за рахунок коштів ФСС ТВП* (абз. 1 ч. 3 ст. 35. Закону № 2240**).

* Тут і далі — Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

** Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ).

Оскільки страховий стаж працівниці становить 6 років, то виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється в розмірі 80 % середньої зарплати.

Денна виплата з урахуванням страхового стажу складе 6,27 грн. (7,84 грн. х 80 %).

На період тимчасової непрацездатності припадають 5 робочих днів або 40 робочих годин (5 дн. х 8 год).

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, що оплачується за рахунок коштів ФСС ТВП, дорівнює:

6,27 грн. х 40 роб. год = 250,80 грн.

Що стосується другого запитання, то нормами пп. 14 і 16 Порядку № 1266 передбачено, що середня заробітна плата для оплати лікарняного розраховується діленням заробітної плати на кількість відпрацьованих днів (годин). З цього випливає, що невідпрацьований час (за період щорічних відпусток, відпусток без збереження заробітної плати, період тимчасової непрацездатності тощо) не бере участі в розрахунку. Тому дні відпустки без збереження заробітної плати не включають до розрахунку.

Більше про нарахування й оплату лікарняних ви можете дізнатися зі статті «Лікарняні виникають: різні випадки бувають» // «Податковий кодекс: консультації та коментарі», 2014, № 9 (81),
с. 38 і тематичного номера «Податковий кодекс: консультації та коментарі», 2014, № 14 (86), с. 9.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць