Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Якщо забули відобразити дивіденди у ф. № 1ДФ: виправляємо ситуацію

Клиженко Яна
Податковий кодекс Листопад, 2014/№ 21
Друк
У березні 2014 року ми нарахували та виплатили дивіденди засновникам-фізособам (не перебувають у штаті підприємства і мають рівні частки). Із суми дивідендів утримано та сплачено ПДФО. Проте в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ відобразити нарахування (виплату) дивідендів і сплату податку забули. Як правильно виправити допущену помилку і на що ще звернути увагу в такій ситуації?

Зовсім безкарною така ситуація, найімовірніше, не залишиться, але все не так страшно. Розберемося, як потрібно діяти.

З Податковим розрахунком за формою № 1ДФ жарти погані. Зокрема, відсутність у ньому даних про фізособу, якій нараховано та виплачено дохід, карається. Розмір штрафу становить 510 грн., а за повторне протягом року порушення — 1020 грн. (п. 119.2 ПК).

Причому штраф згідно з п. 119.2 ПК накладається як при самостійному виправленні помилки, так і в разі її виявлення під час перевірки (див. консультацію в категорії 103.26 ЗІР*).

* Тут і далі — загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, розміщений на офіційному сайті ДФСУ (http://zir.minrd.gov.ua).

Але тішить, що, на думку податківців, відповідальність застосовується до загальної кількості порушень, а не до кожного окремо.

Отже, поки можна не поспішати з поданням «уточненки»**, а виправити всі огріхи оптом перед перевіркою. Так буде дешевше.

** Пам’ятайте: не можна подавати уточнюючі розрахунки до поданих раніше Податкових розрахунків за будь-який звітний (податковий) період, що перевіряється, під час проведення податківцями документальних планових і позапланових перевірок (п. 50.2 ПК). А ось при проведенні камеральної перевірки подавати «уточненку» можна. Податківці не заперечують (див. роз’яснення в категорії 135.02 ЗІР).

Коли ж прийде час, виправитися не становитиме труднощів. Уточнюючий розрахунок формують на підставі інформації з раніше поданого Податкового розрахунку, сформованого за період, який уточнюється, при цьому зазначають тільки рядки та реквізити, що уточнюються (п.п. 4.4 Порядку № 49***).

*** Тут і далі — Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Міндоходів від 21.01.2014 р. № 49.

Інакше кажучи, уточнюючий Податковий розрахунок містить інформацію тільки за рядками, що уточнюються. Вам не потрібно переписувати всі рядки табличної частини розрахунку, які були заповнені у формі № 1ДФ з позначкою
«звітний».

Нагадаємо, що для введення нового або пропущеного рядка необхідно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 зазначити «0» — рядок на введення (п.п. 4.4 Порядку № 49).

Отже, щоб виправити ситуацію, описану в запитанні, потрібно:

1) внести відсутні відомості щодо засновників. Так, суми нарахованих і виплачених дивідендів відображаємо у графах 3а і 3, а суми сплаченого ПДФО — у графах 4а і 4.

Цікаво, що податківці рекомендують не заповнювати підсумкові рядки за графами 3а, 3, 4а і 4 (див. роз’яснення в категорії 103.25 ЗІР). Але в електронній версії Податкового розрахунку за формою № 1ДФ підсумковий рядок проставляється автоматично;

2) у графі 5 проставити ознаку доходу. Зауважимо, що в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ дивіденди, які обкладаються за ставкою 5 % (п.п. 164.2.8 ПК), відображаються з ознакою доходу «109».

Неоподатковувані дивіденди (п.п. 165.1.18 ПК)  уключають до Податкового розрахунку з ознакою доходу «142», а «зарплатні» дивіденди (пп. 153.3.7, 170.5.3 ПК) — з ознакою «101»;

3) у графі 9 зазначити «0», щоб такі дані додали до вже поданих.

До речі, реквізити Податкового розрахунку «Пор-ція», «Працювало у штаті», «Працювало за цивільно-правовими договорами» мають відповідати тим, що зазначалися в раніше поданому розрахунку, який ви зараз коригуєте. Так, наприклад, у полі «Порція» уточнюючої форми № 1ДФ потрібно проставити той номер порції, що був зазначений вами в поданому раніше Податковому розрахунку (див. також роз’яснення в категорії 103.25 ЗІР). Власне кажучи, от і всі тонкощі заповнення «уточненки».

До речі, штрафу та пені за недоїмку не буде (пп. 127, 129 ПК), адже податок було сплачено в повному обсязі та своєчасно. А це вже добре.

Такі наслідки для податкового агента. Але давайте розберемося: чи не відобразиться така помилка на платниках, тобто отримувачах дивідендів?

По-перше, платники не відповідають за помилки податкового агента. Тим паче, що зрештою і податковий агент виконав свої функції в повному обсязі (п.п. «б» п. 176.2 ПК).

По-друге, ПК не висуває окремих вимог щодо обов’язкового декларування дивідендів. Тому, на щастя, засновникам не доведеться подавати декларацію про доходи за підсумками року, в якому були отримані дивіденди (хіба що для цього будуть інші підстави).

По-третє, з 01.08.2014 р. діє «нова версія» п. 170.5 ПК. Тепер у ній чітко прописано, що дивіденди (за винятком зазначених у пп. 165.1.18 і 170.5.3 ПК) обкладаються за ставкою 5 % емітентом корпоративних прав у джерела виплати (п.п. 170.5.4 ПК). При цьому про жодні «прогресивні» перерахунки за підсумками року не йдеться.

Отже, дивіденди не потрапляють під дію абз. 1 п.п. «є» п. 176.1 ПК. Навпаки: декларувати дивіденди не потрібно навіть у тому випадку, якщо протягом року засновник отримував дохід від іншого податкового агента. «Звільнення» тепер прямо передбачене абз. 2 п.п. «є» п. 176 ПК.

 

Приклад. Засновники ТОВ «Барс» — фізичні особи в кількості 3 осіб, які мають рівні частки, на загальних зборах 04.03.2014 р. прийняли рішення про нарахування та виплату дивідендів за результатами роботи підприємства за 2013 рік у сумі 12000 грн. (по 4000 грн. кожному з учасників). 05.03.2014 р. виплати здійснені шляхом видачі грошових коштів із каси. При виплаті дивідендів перераховано утриманий з них ПДФО.

Нарахування та виплата доходу, а також перерахування податку помилково не були відображені в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2014 року.

Виправлення помилки виглядатиме так:

 

Фрагмент уточнюючого Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2014 року

1

2

3

4

5

6

7

8

9

<…>

1

2645781245

4000

00

4000

00

200

00

200

00

109

0

2

2030657518

4000

00

4000

00

200

00

200

00

109

0

3

3030489785

4000

00

4000

00

200

00

200

00

109

0

<…>

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі