Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Робота сторожа не відноситься до багатозмінного режиму

Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2008/№ 4
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Робота сторожа не відноситься до багатозмінного режиму

 

Неля СИНЬКО, начальник відділу організації заробітної плати та вдосконалення законодавства з оплати праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства праці та соціальної політики України

 

Колективним договором підприємства передбачено встановлення доплати за роботу в вечірній час у розмірі 20 відсотків тарифної ставки (окладу) працівникам, які працюють при багатозмінному режимі.

На підприємстві працюю сторожем. Чи повинні мені доплачувати за роботу в вечірній час, а також за роботу в вихідні дні (неділю)?

(Вінницька обл.)

 

Відповідно до

ст. 58 Кодексу законів про працю України при змінних роботах працівники чергуються у змінах рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Для працівників, які працюють у змінах, адміністрація підприємства за погодженням з профспілковим комітетом підприємства встановлює графіки змінності.

Рівномірність переходу працівників в змінах означає, що перехід з однієї зміни до іншої, як правило, має відбуватися через кожен тиждень відповідно до графіка змінності.

Так, у випадку коли на підприємстві використовується п’ятиденний 4-бригадний графік змінності, після 5 днів роботи в одній зміні бригада (працівник) отримує безперервний відпочинок і переходить в іншу зміну.

На практиці, як правило, при використанні графіків змінності застосовують прямий порядок переходу працівників по змінах (при двозмінному режимі роботи з першої зміни працівник переходить до другої, а потім — до першої; при тризмінному режимі — з першої зміни працівник переходить до другої, а потім — до третьої: I — II — III — I).

Такий режим роботи називається багатозмінним. Тобто,

багатозмінний режим роботи — це такий режим, коли на підприємстві, в установі, організації робота протягом доби виконується у дві та більше змін; тривалість кожної з них не повинна бути меншою за встановлену законодавством тривалість робочого дня.

Крім того,

ст. 59 КЗпП визначено, що має бути встановлена перерва між змінами тривалістю не менше подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи й час перерви на обід).

У випадку, зазначеному в запитанні,

роботу сторожа не можна віднести до багатозмінного режиму. Це робота працівників за відповідним графіком виходу на роботу. Тому й доплату за роботу в вечірню зміну, що передбачена для працівників, які працюють при багатозмінному режимі, зазначеним вище працівникам не встановлюють.

Щодо оплати роботи в вихідні дні, то відповідно до

ст. 67 КЗпП при п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень. Загальним вихідним днем згідно з вищезазначеною статтею є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства і, як правило, має надаватися підряд із загальним вихідним днем.

Разом з тим, згідно зі

ст. 69 КЗпП на підприємствах, зупинення роботи на яких неможливе з виробничо-технічних умов, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком роботи (змінності), що затверджується власником або уповноваженим ним органом за погодженням з профспілковим комітетом підприємства. При цьому не обов’язково, щоб один з них приходився на загальний вихідний день (неділю).

Отже, слід ураховувати, що під «вихідним днем» розуміють не загальний вихідний день (неділю), а вихідний день працівника, установлений на підприємстві відповідно до чинного законодавства.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно