Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Додаткова відпустка за ненормований робочий день черговим в гуртожитку та лаборантам навчального закладу

Редакція ОП
Оплата праці Грудень, 2008/№ 11
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Додаткова відпустка за ненормований робочий день черговим в гуртожитку та лаборантам навчального закладу

 

Оксана ТКАЧЕНКО, заступник начальника відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Департаменту економіки та фінансування Міністерства освіти і науки України

 

Чи може бути надано додаткову відпустку за ненормований робочий день черговим в гуртожитку та лаборантам навчального закладу (університету)? Якою може бути тривалість такої відпустки, якими документами має бути підтверджене таке право? Чи потрібен для цього дозвіл міністерства, якому підпорядковано навчальний заклад?

(м. Київ)

 

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР працівникам може надаватися щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. Зокрема, така відпустка надається працівникам з ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів. Списки посад, робіт та професій, що дають право на цю відпустку, визначаються колективним договором, угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Слід зазначити, що Міністерство освіти України листом від 11.03.98 р. № 1/9-96 направило до управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також головам рад ректорів (директорів) вищих навчальних закладів Орієнтовний перелік посад працівників з ненормованим робочим днем, яким може надаватися додаткова відпустка. Зазначений перелік затверджено міністром освіти України та погоджено з Центральним Комітетом профспілки працівників освіти та науки.

Цим переліком передбачено посади і лаборантів, і чергових у гуртожитках.

Отже, вважаємо, якщо в колективному договорі університету передбачено, що лаборанти та чергові у гуртожитках мають щорічно, наприклад, 4 або 6 календарних днів додаткової відпустки за ненормований робочий день, то ніяких щорічних додаткових дозволів або документів з центральних органів виконавчої влади для надання цієї відпустки не потрібно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно