Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо врахування святкових і вихідних днів при сплаті страхових внесків до Фонду

Редакція ОП
Оплата праці Липень, 2008/№ 2
Друк
Лист від 02.06.2008 р. № 1010-07-1

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ

Щодо врахування святкових і вихідних днів при сплаті страхових внесків до Фонду

Лист від 02.06.2008 р. № 1010-07-1

(витяг)

 

<...>

Відповідно до статті 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені у колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Відповідно до частини десятої статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.

Виходячи із абзацу другого пункту 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Інструкція), затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 року № 36 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 року за № 867/14134, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Отже,

день сплати страхових внесків до Фонду пов’язаний з днем одержання коштів на оплату праці або перерахування коштів на особові рахунки працівників і не припадає на вихідний або святковий день.

Згідно з абзацом четвертим пункту 4.12 Інструкції при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

У цьому випадку останній день строку сплати страхових внесків може припасти на вихідний або святковий день.

Тому

якщо останній день сплати страхових внесків до Фонду за умови, що оплата праці здійснюється з готівкової виручки чи в натуральній формі, припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку сплати страхових внесків вважається наступний робочий день за вихідним або святковим днем.

 

Директор С. Богданов

 

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

 

Строки сплати внесків до Фонду страхування від нещасних випадків при виплаті зарплати в натуральній формі чи з виручки

 

Фонд соціального страхування від нещасних випадків нагадує, що страхові внески до Фонду сплачуються роботодавцями в день отримання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, що здійснюють виплату зарплати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують внески в день перерахування коштів на особові рахунки. Це передбачено п. 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 12.07.2007 р. № 36. Як зазначає Фонд у листі, що коментується, у перелічених випадках день сплати страхових внесків не припадає на вихідні чи святкові дні.

Пункт 4.12 Інструкції регулює також строки перерахування страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків при виплаті заробітної плати з виручки чи в натуральній формі. У цьому випадку платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення таких виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду. От тут може виникнути ситуація, коли наступний день припадає на вихідний чи святковий день. Із цього приводу Фонд соціального страхування від нещасних випадків зазначає, що в цих випадках при оплаті праці з виручки чи в натуральній формі останнім днем сплати внесків є наступний за вихідним чи святковим робочий день.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі