Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оплата надурочних робіт

Редакція ОП
Оплата праці Листопад, 2008/№ 10
Друк
Відповідь на запитання

Оплата надурочних робіт

 

Неля СИНЬКО, начальник відділу організації заробітної плати та вдосконалення законодавства з оплати праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства праці та соціальної політики України

 

Працівник відпрацював 304 години надурочних робіт. Яку кількість годин надурочних робіт необхідно оплатити працівнику?

(м. Івано-Франківськ)

 

Згідно зі статтею 62 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) надурочною вважається робота понад встановлену тривалість робочого дня. Під поняттям «тривалість робочого дня» мається на увазі тривалість щоденної роботи, установлена правилами внутрішнього трудового розпорядку чи графіком змінності. У випадку коли працівник працює при підсумованому обліку робочого часу, надурочною вважається робота понад норму робочого часу за обліковий період.

Застосування надурочних робіт можливе лише у виняткових випадках, передбачених законодавством.

Крім того, статтею 65 КЗпП встановлено граничну кількість надурочних робіт для одного працівника. Протягом двох днів підряд надурочні роботи не повинні перевищувати чотирьох годин та 120 годин на рік.

Таким чином, у наведеному в запитані випадку керівництвом

порушено норми чинного законодавства щодо надурочної роботи.

Однак

підвищена оплата надурочної роботи застосовується незалежно від того, чи дотримується власник законодавства щодо надурочних робіт. Тобто оплачуються всі відпрацьовані працівником надурочні години (у наведеному в запитані випадку — це 304 години). Компенсація надурочних робіт відгулом не допускається.

Оплата роботи в надурочний час провадиться відповідно до положень

статті 106 КЗпП.

Так, при погодинній оплаті праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки. Якщо на відповідні роботи встановлено денну тарифну ставку чи місячний оклад, то розмір почасової оплати за годину визначається шляхом ділення тарифної ставки чи місячного окладу на норму робочого часу за день чи за місяць.

При відрядній оплаті праці за роботу в надурочний час виплачується доплата в розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, — за всі відпрацьовані надурочні години.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі