Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Індексація заробітної плати держслужбовця

Редакція ОП
Оплата праці Вересень, 2008/№ 6
Друк
Відповідь на запитання

Індексація заробітної плати держслужбовця

 

Людмила ТРОХИМЕНКО, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Головному спеціалісту відділу держадміністрації у вересні 2008 року встановлено надбавку за високі досягнення у праці. До складу нарахованої заробітної плати працівника у вересні 2008 року входять: посадовий оклад працівника — 1015 грн., доплата за ранг — 55 грн., надбавка за вислугу років — 107 грн., надбавка за високі досягнення у праці — 470,80 грн., щомісячна премія — 428 грн. Як базовий місяць для працівника було прийнято лютий 2008 року.

Чи можна вважати вересень 2008 року новим базовим місяцем при проведенні індексації заробітної плати за цей місяць? Чи включається зазначена надбавка до складу загального доходу, що підлягає індексації? Як розрахувати суму індексації?

(смт Кегичівка Харківської обл.)

 

Згідно зі

ст. 2 Закону № 491 і п. 2 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, що не мають разового характеру. До доходів, що індексуються, належить оплата праці працівників установ, організацій, яка, зокрема, включає: оплату праці за виконану роботу відповідно до тарифних ставок (окладів), доплати, надбавки, премії, передбачені законодавством, що мають постійний характер. Критерієм постійності виплат є їх щомісячне здійснення.

Надбавки за високі досягнення у праці виплачуються держслужбовцям на підставі

абзацу «в» ч. 1 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 і встановлюються в розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг держслужбовця та вислугу років.

Мінпраці в

листі від 07.11.2007 р. № 8379/0/14-07/13 роз’яснює характер такої виплати. Надбавка за високі досягнення у праці встановлюється на невизначений строк. Вона призначається працівникам за якісне, своєчасне та в повному обсязі виконання своїх обов’язків, професіоналізм, компетентність, ініціативність у роботі. І лише в разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи або порушення трудової дисципліни така надбавка скасовується або розмір її зменшується. Як показує практика, це трапляється вкрай рідко. Отже, можна дійти висновку, що надбавка за високі досягнення у праці має постійний характер.

Таким чином, місяць підвищення доходу працівника у зв’язку з установленням надбавки за високі досягнення у праці з метою проведення індексації можна прийняти за базовий,

якщо сума такої встановленої постійної надбавки перевищить суму можливої індексації, тобто індексації, яку могло бути нараховано в цьому місяці. При цьому в базовому місяці індексація не провадиться.

Якщо сума збільшення заробітної плати менше нарахованої суми індексації, то такий місяць не вважається базовим і зарплату продовжують індексувати (

п. 5 Порядку № 1078).

Слід пам’ятати, що індексується тільки дохід

у межах прожиткового мінімуму. Частина грошових доходів, що перевищує прожитковий мінімум, не підлягає індексації. Відповідно до ст. 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. № 107-VI з 1 липня 2008 року по 30 вересня 2008 року величина прожиткового мінімуму на одну працездатну особу становить 649 грн. Отже, у вересні 2008 року заробітна плата індексується виходячи з фактично нарахованої її суми, але не більше ніж 649 грн.

Індексація провадиться в разі перевищення індексом споживчих цін, розрахованим наростаючим підсумком, порога індексації — 101 %. При цьому індексація здійснюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

За даними Держкомстату, загальний індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2008 року склав 99,5 %. Він не перевищив порога індексації 101 %, тому всі розраховані

величини приросту індексу споживчих цін, що використовуються для розрахунку суми індексації зарплати за серпень 2008 року, залишаються такими самими і для розрахунку суми індексації за вересень 2008 року.

Для зручності розрахунків ми щомісяця наводимо таблицю з готовими величинами приросту індексу споживчих цін, що використовуються для розрахунку сум індексації зарплати. За вересень 2008 року такі величини опубліковано в газеті «Оплата праці», 2008, № 5, с. 25.

Спочатку визначимо суму можливої індексації заробітної плати працівника за вересень 2008 року.

До складу доходу, що підлягав би індексації, включаються всі виплати постійного характеру:

— посадовий оклад — 1015 грн.;

— доплата за ранг — 55 грн.;

— надбавка за вислугу років — 107 грн.;

— надбавка за високі досягнення у праці — 470,80 грн.;

— щомісячна премія — 428 грн.

Усього — 2078,5 грн.

І оскільки заробітна плата працівника перевищує встановлений розмір прожиткового мінімуму, то індексації підлягала б не вся сума нарахованої йому заробітної плати за вересень 2008 року, а лише в межах прожиткового мінімуму на працездатну особу (649 грн.). Величина приросту індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати цього працівника за вересень 2008 року становить 8,4 % (базовий місяць — лютий 2008 року).

Сума можливої індексації заробітної плати працівника за вересень 2008 року склала б:

649 грн. х 8,4 : 100 = 54,52 грн.

Сума, на яку зросла заробітна плата держслужбовця у вересні 2008 року, — 470,80 грн. (сума встановленої постійної надбавки за високі досягнення у праці), більше суми індексації, яку було б нараховано йому за цей місяць, — 54,52 грн. Тому підвищення заробітної плати працівника вплинуло на порядок її індексації, а отже,

новим базовим місяцем для працівника стає вересень 2008 року. І тому у вересні 2008 року заробітна плата такого працівника не індексується.

Потрібно додати, що навіть якщо через деякий час таку постійно виплачувану надбавку скасують або зменшать її розмір, індексація провадитиметься на загальних підставах, тобто на базовість місяця це не вплине. Це підтверджує

лист Мінпраці від 15.03.2007 р. № 15/10/136-0765, відповідно до якого місяць зменшення зарплати працівника базовим не вважається. Так само і в разі збільшення розміру такої надбавки. Мінпраці в листі від 09.04.2004 р. № 024-65 роз’яснило, що поточні коливання сум установлених надбавок залежно від фінансових можливостей (включаючи й можливу відсутність виплати надбавок в окремі місяці) не можуть бути підставою для визнання звітного місяця, в якому були виплати більші, ніж у попередніх місяцях, базовим. Отже, заробітна плата за такий місяць індексуватиметься в загальному порядку, а тому базовим місяцем для працівника залишиться вересень 2008 року.

 

Нормативні документи

Закон про індексацію

— Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-ХІІ (у редакції від 06.02.2003 р. № 491-ІV).

Порядок № 1078 — Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць