Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оплата праці логопеда в закладі охорони здоров'я

Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2009/№ 16
Друк
Відповідь на запитання

О

плата праці логопеда в закладі охорони здоров’я

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Чи підвищується посадовий оклад логопеда за роботу в закладі охорони здоров’я та за звання «Вчитель-методист»? Як правильно нараховується надбавка за вислугу років — з урахуванням цих підвищень чи ні?

(м. Київ)

 

Умови оплати праці педагогічних працівників регулюються Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102), та наказом Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557. Ці документи встановлюють оплату праці педагогічних працівників незалежно від відомчого підпорядкування закладів та установ. Перелік посад педагогічних працівників затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. № 963. До таких посад віднесено й посаду логопеда.

Відповідно до п. 1.7 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.06.2007 р. № 471 (зміни, унесені до Інструкції № 102) ставки заробітної плати педагогічних працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, передбачені в додатку 5 до Інструкції № 102, підвищуються з 1 січня 2008 року на 15 — 20 відсотків. Конкретний розмір цього підвищення встановлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом.

Ставки заробітної плати вчителів, яким за результатами атестації присвоєно звання «Вчитель-методист», підвищуються на 15 відсотків (абз. «г» п. 24 Інструкції № 102).

Надбавки за вислугу років передбачені постановою Кабінету Міністрів України «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» від 31.01.2001 р. № 78 та встановлюються педагогічним працівникам у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) у таких розмірах: при стажі педагогічної роботи понад 3 роки — 10 відсотків, понад 10 років — 20 відсотків, понад 20 років — 30 відсотків посадового окладу.

У разі коли працівник має одночасно два та більше підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати), ставки та посадові оклади збільшуються спочатку на розмір підвищення, установлений у відсотках, а потім на розмір підвищення, передбачений у гривнях. Якщо підвищення за двома підставами встановлено у відсотках, то кожне з них здійснюється окремо на ставку або посадовий оклад. При цьому утворюються нові розміри посадових окладів та ставок заробітної плати (п. 34 Інструкції № 102).

З огляду на викладене надбавка за вислугу років нараховується на посадовий оклад, окремо підвищений на 15 — 20 відсотків за шкідливі умови праці та на 15 відсотків за звання «Вчитель-методист».

Наведемо умовний приклад. Посадовий оклад логопеда без категорії, що відповідає 8-му тарифному розряду за Єдиною тарифною сіткою, станом на 1 січня 2009 року становить 894 грн.

Розрахуємо розміри підвищень посадового окладу:

1. 894 грн. х 15 % : 100 = 134,1 грн. — за шкідливі умови праці.

2. 894 грн. х 15 % : 100 = 134,1 грн. — за звання «Вчитель-методист».

Новий розмір посадового окладу становитиме:

894 грн. + 134,1 грн. + 134,1 грн. = 1162,2 грн.

На новий розмір посадового окладу (1162,2 грн.) потім нараховується надбавка за вислугу років.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі