Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо виплати допомоги при працевлаштуванні дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування

Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2009/№ 16
Друк
Лист від 08.07.2009 р. № 10/2-490

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Щ

одо виплати допомоги при працевлаштуванні дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування

Лист від 08.07.2009 р. № 10/2-490

 

Департамент економіки та фінансування <...> щодо виплати допомоги при працевлаштуванні дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, повідомляє наступне.

Відповідно до підпунктів 4, 5 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.94 р. № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (з наступними змінами) при працевлаштуванні випускники з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на повному державному утриманні, забезпечуються одягом, взуттям, м’яким інвентарем і обладнанням на суму не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для тих, хто перебуває під опікою (піклуванням), —

16 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (або грошова компенсація за бажанням випускників), а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі шести прожиткових мінімумів (незалежно від сімейного стану особи з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, чи від того, що записана матір’ю дитини).

Оскільки на даний час порядок надання і виплати одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після закінчення навчального закладу за умови працевлаштування не затверджений,

виплата допомоги здійснюється до кінця фінансового року вищим навчальним закладом на підставі заяви, паспорта та довідки про працевлаштування або довідки про перебування на обліку у центрі зайнятості, органів соціального захисту тощо. Сума грошової допомоги при працевлаштуванні у розмірі шести прожиткових мінімумів визначена з врахуванням розміру прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць (стаття 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»). Сума допомоги станом на 01.07.2009 р. складає 3756 грн.

 

Директор Департаменту С. Даниленко

 

КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ

 

ПІКЛУВАННЯ НА ДЕРЖАВНОМУ РІВНІ

 

У цьому листі Міністерство освіти надало роз’яснення щодо суми грошової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, а також особам з їх числа після закінчення ними навчального закладу за умови працевлаштування. Нагадаємо, що така допомога є одноразовою і виплачується вона в розмірі

шести прожиткових мінімумів.

У минулому році в листі від 04.11.2008 р. № 10/2-1088 Міністерство освіти надавало роз’яснення щодо виплати такої допомоги зазначеній категорії дітей після закінчення навчального закладу. Так,

у червні 2008 року її розмір складав 3630 грн. (605 грн. x х 6), на кінець 2008 року її розмір уже становив 3756 грн. (626 грн. х 6). У 2009 році сума грошової допомоги залишилась на такому ж рівні. Це пов’язано з тим, що розмір прожиткового мінімуму, який застосовується у 2009 році при визначенні допомоги, залишився на рівні 2008 року. До речі, це загальний показник прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (626 грн.).

Нагадаємо, що згідно з ч. 1 ст. 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 р. № 835-VI у 2009 році цей прожитковий мінімум установлений в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.

У листі, що коментується, Міністерство освіти звертає увагу на те, що на цей час порядок надання та виплати грошової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, а також особам з їх числа після закінчення ними навчального закладу не затверджено.

Як і раніше, виплату допомоги здійснює вищий навчальний заклад на підставі:

— заяви;

— паспорта;

— довідки про працевлаштування або довідки про перебування на обліку у центрі зайнятості.

Необхідно відзначити, що ця виплата здійснюється

лише до кінця фінансового року.

Також нагадаємо, що згідно з п.п. 4.3.27 п. 4.3 ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV вартість одягу, взуття, а також суми грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків (у тому числі випускникам професійних освітньо-виховних закладів і вищих освітніх закладів I і II рівня акредитації), у порядку та розмірах, визначених КМУ, не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу та не підлягають оподаткуванню.

 

Людмила КУНГУРЦЕВА,
 головний спеціаліст відділу праці
 та нормативно-інформаційного забезпечення
 Міністерства освіти і науки України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі