Теми статей
Обрати теми

Робота на умовах неповного робочого часу: як розрахувати середню заробітну плату для оплати часу відпусток

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Робота на умовах неповного робочого часу: як розрахувати середню заробітну плату для оплати часу відпусток

 

Неля СИНЬКО, начальник відділу організації заробітної плати та вдосконалення законодавства з оплати праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства праці та соціальної політики України

 

Як необхідно провадити обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток у випадку, коли працівники працюють у режимі неповного робочого тижня?

(Донецька обл.)

 

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток провадиться відповідно до

Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок).

Пунктом 7 Порядку

передбачено, що нарахування виплат за час відпусток або компенсації за невикористані відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством (ст. 73 Кодексу законів про працю України). Отриманий результат перемножується на число календарних днів відпустки.

При цьому слід враховувати положення

абзацу 6 п. 2 Порядку, яким визначено, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством чи з інших поважних причин не працювали та за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. Зазначена норма стосується випадків, коли:

— працівники з не залежних від них причин працювали в режимі неповного робочого тижня (за наказом підприємства працівники відділу, цеху тощо були переведені на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв’язку з неможливістю забезпечити їх роботою впродовж нормальної тривалості робочого тижня);

— було оформлено простій не з вини працівників;

— працівникам надаються відпустки без збереження заробітної плати відповідно до

ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Отже, у випадку, коли працівник з не залежних від нього причин (за наказом по підприємству працівників відділу, цеху тощо було переведено на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв’язку з неможливістю забезпечити їх роботою впродовж нормальної тривалості робочого тижня, простій не з вини працівника) працював у режимі неповного робочого тижня, середньоденна заробітна плата для оплати часу щорічної відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, зменшену

на кількість святкових і неробочих днів, установлених законодавством (ст. 73 КЗпПУ), а також зменшену на кількість робочих днів, протягом яких працівник не працював при скороченому робочому тижні (простої). Вихідні дні із розрахунку вилучати непотрібно, оскільки відпустки надаються в календарних днях (оплачуються календарні дні відпустки). Отриманий результат перемножується на число календарних днів відпустки. Аналогічне роз’яснення надавало Мінпраці (роз’яснення від 21.07.97 р. № 04-3022).

Якщо ж працівник працює на умовах неповного робочого дня (тижня) за власним бажанням (за сумісництвом, у зв’язку з сімейними обставинами тощо), нарахування середньої заробітної плати для оплати часу відпусток провадиться на загальних підставах відповідно до норм п. 7 Порядку.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі