Теми статей
Обрати теми

Про застосування статті 13 Закону України «Про державну службу»

Редакція ОП
Постанова від 11.08.1995 р. № 641

Шановні читачі! До постанови КМУ від 11.08.95 р. № 641, що регламентує порядок подання декларації державних службовців про доходи, унесено зміни постановою КМУ від 27.12.2008 р. № 1135. Для зручності наводимо текст постанови від 11.08.95 р. № 641 у кодифікованому вигляді. Зміни виділено

напівжирним курсивом.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про застосування статті 13 Закону України «Про державну службу»

Постанова від 11.08.95 р. № 641, із змінами від 27.12.2008 р. № 1135

 

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що особи, які претендують на зайняття посади державного службовця, та державні службовці подають відомості про доходи, зобов’язання фінансового характеру та належне їм майно, передбачені статтею 13 Закону України «Про державну службу», у вигляді декларації.

Міністерству фінансів у двомісячний термін затвердити і опублікувати форму декларації державних службовців про доходи.

2. Державні службовці подають декларації про доходи за місцем служби щорічно до 15 квітня за попередній звітний рік.

Державні службовці, які не мали можливості подати у зазначений термін декларації про доходи через перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають декларації за звітний рік до 31 грудня.

Державні службовці, які не подали декларації про доходи з причин, передбачених абзацом другим цього пункту, і припиняють трудові відносини з державними органами, в яких вони працюють, зобов’язані подати декларації до припинення трудових відносин.

Особи, які претендують на зайняття посади державного службовця, подають декларації за місцем майбутньої служби разом із заявою про прийняття на роботу або про участь у конкурсі.

3. Декларації державних службовців про доходи та осіб, які претендують на зайняття посади державного службовця, зберігаються в їхніх особових справах за місцем служби (майбутньої служби) і використовуються під час вирішення питання про прийняття на державну службу, просування по службі або її припинення.

4. Керівникам органів і організацій, на яких поширюється чинність Закону України «Про державну службу», поінформувати державних службовців щодо необхідності обліку своїх додаткових доходів від наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики (стаття 16 зазначеного Закону), а також про те, що перша декларація про доходи державних службовців має бути подана про доходи за 1996 рік.

Відомості, що містяться в деклараціях, є конфіденціальними. Особи, винні у неправомірному використанні цих відомостей, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

Прем’єр-міністр України Є. Марчук

Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України М. Селівон

 

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

 

Строки подання декларації про доходи державними службовцями

 

Як відомо, державні службовці зобов’язані щороку подавати декларацію про доходи. Така декларація подається за місцем служби працівника.

Основний строк подання декларації про доходи державними службовцями встановлено п. 2 постанови КМУ від 11.08.95 р. № 641 «Про застосування ст. 13 Закону України «Про державну службу» — щороку до 15 квітня за попередній звітний рік.

Постановою від 27.12.2008 р. № 1135 Кабмін уніс доповнення до постанови КМУ від 11.08.98 р. № 641. Сутність доповнень зводиться до такого.

Установлюються додаткові строки подання декларації про доходи для тих державних службовців, які не подали її своєчасно з поважних причин.

До таких поважних причин належать:

— відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;

— відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

— тимчасова непрацездатність;

— перебування за кордоном;

— перебування під вартою.

У таких випадках декларацію про доходи за попередній звітний рік може бути подано у строк до 31 грудня.

Якщо ж державний службовець, який не подав декларацію про доходи своєчасно внаслідок згаданих поважних причин, звільняється з держорганів, в яких він працює, йому необхідно подати таку декларацію до звільнення (до дати припинення трудових відносин).

 

Людмила Трохименко, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі