Теми статей
Обрати теми

Вимоги при зарахуванні на посаду інженера-метролога

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Вимоги при зарахуванні на посаду інженера-метролога

 

Анжела КУПЛИВАНЧУК, головний спеціаліст Департаменту економіки та фінансової політики Міністерства охорони здоров’я України

 

Які вимоги висуваються до працівника при зарахуванні його на посаду інженера-метролога? За яким тарифним розрядом установлюється посадовий оклад такому працівнику?

(м. Київ)

 

Присвоєння тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою здійснюється тарифікаційною комісією на підставі здобутої освіти працівника та його досвіду роботи відповідно до вимог Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 1, розділ 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців»), що є загальними для всіх видів економічної діяльності.

Для професійної групи «Професіонали» визначено вимоги повної вищої освіти з освітньо-кваліфікаційним рівнем — магістр, спеціаліст та чотирирівневе категоріювання.

Для професійної групи «Фахівці» визначено вимоги базової або неповної вищої освіти з освітньо-кваліфікаційним рівнем освіти — бакалавр, молодший спеціаліст та трирівневе категоріювання.

Кваліфікаційні характеристики працівників розроблено відповідно до Закону України «Про вищу освіту» від 17.01.2002 р. № 2984-III та Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 р. № 103/98-ВР.

Згідно зі ст. 43 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII вищими навчальними закладами освіти є: технікум (училище), коледж, інститут, університет тощо.

Заклади освіти поділяються на чотири рівні акредитації:

перший — технікум, училище, інші прирівняні до них вищі навчальні заклади освіти;

другий — коледж, інші прирівняні до них вищі навчальні заклади освіти;

третій та четвертий (залежно від наслідків акредитації) — інститут, консерваторія, академія, університет.

Підготовка фахівців у вищих навчальних закладах освіти здійснюється за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями:

молодший спеціаліст — забезпечують технікум, училище, інші вищі навчальні заклади освіти першого рівня акредитації;

бакалавр — забезпечують коледжі, інші вищі навчальні заклади освіти другого рівня акредитації;

спеціаліст, магістр — забезпечують вищі навчальні заклади освіти третього та четвертого рівнів акредитації.

У випадках коли особи не мають відповідної освіти або стажу роботи, установлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов’язки, вони можуть бути, як виняток, залишені на обійманій посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційною комісією (п. 11 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників).

Слід зазначити, що Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників служить основою для розроблення посадових інструкцій працівникам, складання положень про структурні підрозділи, присвоєння та підвищення категорій за посадами за результатами кваліфікаційної атестації та є базовим документом для організації оплати праці разом зі схемами посадових окладів, коефіцієнтів, що утворюють тарифну систему оплати праці.

Отже, на посаді інженера з метрології має працювати особа з повною вищою освітою з освітньо-кваліфікаційним рівнем — магістр, спеціаліст. Якщо спеціаліст не має відповідної освіти, але набув достатнього практичного досвіду та успішно виконує в повному обсязі покладені на нього завдання та обов’язки, йому може бути встановлено тарифний розряд, визначений для професіоналів.

З огляду на викладене інженеру з метрології може бути встановлено 8 — 11-й тарифний розряд залежно від присвоєної кваліфікаційної категорії (п. 1 п.п. 2.2.21 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі