Теми статей
Обрати теми

Відпустка за свій рахунок

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Відпустка за свій рахунок

 

Ганна ХОРОШКО, головний спеціаліст Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

На підприємстві, де я працюю, адміністрація примушує працівників написати заяви на відпустку за свій рахунок строком на один місяць. Чи правомірно це?

(Харківська обл.)

 

Відпустка без збереження заробітної плати може надаватися працівнику за його бажанням у випадках,* передбачених ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

* Перелік випадків, при яких за бажанням працівника обов’язково надається відпустка без збереження заробітної плати, ви знайдете у статті «Відпустка без збереження заробітної плати» // «Оплата праці», 2009, № 9, с. 23.

Крім того, відповідно до ст. 26 Закону про відпустки за сімейних обставин та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на строк, обумовлений угодою між працівником та власником чи уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Законодавство не передбачає надання відпустки без збереження заробітної плати з ініціативи адміністрації. У зв’язку з цим дії адміністрації, пов’язані з примушуванням працівників іти у відпустку за свій рахунок, суперечать чинному законодавству.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі