Неповний робочий день: якою буде тривалість відпустки

Редакція ОП
Оплата праці Липень, 2009/№ 13
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

НЕПОВНИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ: ЯКОЮ БУДЕ ТРИВАЛІСТЬ ВІДПУСТКИ

 

Наталія ІВЛЄВА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

На сьогодні досить розповсюдженим явищем є залучення працівників до роботи на умовах неповного робочого часу. Якою буде тривалість щорічної основної відпустки у працівників, які працюють у такому режимі?

(Луганська обл.)

 

Відповідно до ч. 1 ст. 56 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. за угодою між працівником і власником може встановлюватись як під час прийняття на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Здійснення оплати праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Згідно з ч. 3 ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Таким чином, працівники підприємства, які працюють на умовах неповного робочого часу, мають право на щорічну відпустку повної тривалості.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд